Imponująca kolekcja ERDEM SS22. Kaskady koronek, kwiatów i kapeluszy w stylu retro

Wiktoria Nestoruk
22.09.2021 15:31
Erdem SS22

Erdem SS22 (fot. Imaxtree)

Erdem Moralioglu dyrektor kreatywny Erdem wie, jak zrobić show. A w tym sezonie projektant z pewnością nikogo nie zawiódł. Spektakularna kolekcja na sezon wiosna/lato 2022 została zaprezentowana w British Museum.

ERDEM SS22 - kolekcja, która zachwyca

Moralioglu już nie raz zachwycił nas miejscem pokazu. Tym razem projektant zdecydował się na majestatyczne British Museum. Wydaje się, że to odpowiednie miejsce na piętnastą rocznicę pokazu, którą projektant określił jako „list miłosny do duszy Londynu". Tworząc kolekcję na sezon wiosna-lato 2022 inspirował się kobietami z historii. Muzy Erdema pochodziły z XIX i początku XX wieku. Były nimi brytyjska poetka Dame Edith Sitwell oraz arystokratka i artystka Lady Ottoline Morrell.

Sitwell i Morrell byli enigmatycznymi postaciami, które żyły na peryferiach między mitem a rzeczywistością. Żadna z nich nie była zainteresowana dopasowaniem. Wręcz przeciwnie, lubiły się wyróżniać.

Nowa kolekcja to majestatyczna, a zarazem romantyczna odsłona nostalgicznej mody. W kolekcji marki znalazły się pompatyczne suknie, efektowne tkaniny w kwiaty i piękne spódnice z koronki. W subtelnym hołdzie dla 15. urodzin marki w kolekcji wykorzystane są tkaniny z poprzednich sezonów. Patchworkowe sukienki to nie tylko uznanie dla piętnastoletniej pracy projektanta, ale i ekologiczne podejście do mody.

ERDEM SS22ERDEM SS22 fot. ImaxTree

 

ERDEM SS22 - powrót do przeszłości

Na tle sukienek maxi i garniturów w kwiaty, wyróżniają się akcesoria. Kolekcję z wybiegu obejmowały dramatyczne kapelusze z szerokim rondem, które występowały w całej palecie barw. Nadrukowane wzorem w kwiaty, przypominały kształtem modele wykorzystywane przez arystokratki w latach 50. i 60. Jeśli czekaliście na odrodzenie się formalnego kapelusza i etoli, wydaje mi się, że przyszły sezon ślubny będzie stał pod ich znakiem. Kolejnego lata nie zabraknie też sukienek maxi z ładnie zarysowanym, okrągłym dekoltem i koszuli z ostrym kołnierzykiem lub stójką. Możemy też liczyć na odrodzenie się pereł. Erdem uzupełnił pompatyczne kreacje dużą biżuterią z surówców naturalnych.

 

Warto też dodać, że kolekcja Erdema Moralioglu jest stworzona w hołdzie dla jeszcze jednej kobiety - jego matki. To ona nauczyła syna indywidualizmu i kreatywnego podejścia do mody. Projektant dodał w jednym z wywiadów, że matka była "częścią każdego ściegu jego modowej podróży". 

ERDEM SS22ERDEM SS22 fot. ImaxTree

 
Więcej o: