Makijaż na wesele, który podkreśli naturalne piękno. Wykonasz go sama, potrzebujesz tylko kilku produktów!

Sezon ślubny rozpoczął się na dobre i będzie trwał jeszcze przez kilka miesięcy. To dobry moment, by podszkolić się w sztuce, jaką jest makijaż i nauczyć się robić makijaż na wesele krok po kroku samej. Wyposaż swój kufer w kolorowe produkty do makijażu, możesz sporo zaoszczędzić na makijażystce - szczególnie jeśli w tym roku czeka cię kilka wyjątkowych uroczystości, na których chcesz wywołać efekt WOW.

Makijaż na wesele

Makijaż na wesele wcale nie musi być trudny i skomplikowany. Potrzebujesz tylko obejrzeć kilka tutoriali na Youtube lub TikToku oraz wyposażyć swój kufer, lub kosmetyczkę w produkty, które umożliwią ci wykonanie makijażu krok po kroku. Inwestycja w dobrej jakości produkty szybko ci się zwróci, wybierz takie, którymi wykonasz zarówno dzienny jak i wieczorowy make up. 

Makijaż na weseleMakijaż na wesele Fot. Shutterstock

Makijaż na wesele - kosmetyki, których potrzebujesz

Podstawą pięknego i trwałego makijażu jest zadbana skóra. Odpowiednia pielęgnacja opierająca się na nawilżaniu sprawi, że make up będzie wyglądał świeżo przez długi czas. Dzień przed ważną uroczystością, na którą będziesz wykonywać makijaż, warto zrobić peeling i nałożyć maseczkę nawilżającą lub rozświetlającą. Aby wykonać makijaż na wesele, potrzebujesz kremu nawilżającego lub bazy pod make up. Niezbędny będzie podkład - warto zainwestować w produkt o dobrym kryciu i trwałości. Korektor, którym rozświetlisz okolice oka, róż, bronzer pomogą podkreślić atuty. Puder utrwalający dopełni makijaz twarzy. A co z makijażem oka? Warto poświęcić trochę czasu na naukę malowania idealnej kreski - ten element zrobi robotę, niesamowicie podkreśli oczy! Do tego wyczesz i ułóż brwi - świetnie sprawdzi się klej lub żel, który da efekt laminacji. 

Makijaż na weseleMakijaż na wesele Fot. Shutterstock

Makijaż na wesele - trendy

Trendy w makijażu ulegają zmianie tak samo szybko jak w modzie. Warto śledzić w social mediach światowe it-girls. Hailey Bieber i Selena Gomez są ogromnym źródłem inspiracji. To właśnie na TikToku i Instagramie narodziły się trendy makijażowe takie jak: strawberry make up, latte make up, espresso make up, mob wikfe make up, soft glam make up, czt też clean girl make up. Wybierz odsłonę, która najlepiej definiuje ciebie i podkreśli twoją urodę!

Makijaż na weseleMakijaż na wesele Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.