Copenhagen Fashion Week. Pierwszy raport? Moda na trencze nigdy nie przemija

Wiktoria Nestoruk
11.08.2021 13:11
CFW

CFW (fot. Imaxtree)

Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Na tygodniu mody w Kopenhadze podejrzałyśmy, co noszą blogerki. Trencz nadal na topie!

Copenhagen Fashion Week - beżowy trencz

Drugie imię Skandynawek? Klasa. One nigdy nie kupują niepotrzebnych rzeczy, mają w szafie pięć par jeansów, a nie 50, no i inwestują w ponadczasowe i nieprzemijające ubrania. Inspirują się trendami i definiują je w swój własny sposób, miksując nowe ubrania ze starymi. Bez wątpienia ulubionym nakryciem Skandynawek jest trencz. Klasyczny w kolorze beżowym znalazłabyś w szafie większości z nich. W tym roku na ulicach kopenhaskiego tygodnia mody pojawił się w kilku stylizacjach. Zawsze monochromatycznie i z klasą. Beżowy trencz do kostek czy krótszy za kolano nosimy z grubymi swetrami z wełny i ulubioną parą jeansów. Zamiast obcasów wkładamy trampki lub skórzane kowbojki. Ta prosta stylizacja jest esencją tego, co wyznają Skandynawki - mniej znaczy więcej.

beżowe trencze CFW 2021/22beżowe trencze CFW 2021/22 fot. ImaxTree/ P&C

 

Jeśli zaszaleć, to kolorem!

Masz w swojej szafie kolorowy trencz? Różowy, musztardowy lub fioletowy? Doskonale. Jak się okazuje, na tegorocznym fashion weeku blogerki zaszalały z kolorami. Może to nie tylko oznaka nowej mody, ale też ogólnie panujących nastrojów. W tym roku jesteśmy odważniejsze, sięgamy po mocne barwy, mamy ochotę być widoczne. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Skandynawki podpowiadają, jak to zrobić. Monochromatyczny look zbuduj z wykorzystaniem koszuli, luźnych spodni palazzo i ulubionego trencza. Podkreśl całą stylizację jedwabną apaszką i dodatkami. Beżowe botki, skórzany pasek czy kapelusz z szerokim rondem będą wyglądać świetnie.

Trencze - CFW 2021/22Trencze - CFW 2021/22 fot. ImaxTree/ P&C

 

Mężczyźni też noszą trencze

Nie tylko kobiety decydują się w tym roku na trencze. Na paryskim fashion weeku, który odbył się na początku lipca, większość mężczyzn pojawiła się w stylizacjach z trenczami. Wyglądają jak wyjęte z serialu o detektywie Colombo lub bajki "Inspektor Gadżet". Są za duże, mają beżowy kolor i szerokie klapy. Blogerzy noszą je z niebieskimi koszulami i jeansami. Nie zapominają o sneakersach. Eleganckie buty chowają do szaf. Oczywiście nie każdy mężczyzna dobrze by się czuł w tym zestawieniu. Mój pomysł na modny kompromis? Granatowy, ale dopasowany płaszcz z jeansami, niebieską koszulą i białymi trampkami. Ten komplet będzie równie świetny!

męskie trencze - PFW 2021/22męskie trencze - PFW 2021/22 fot. ImaxTree/ P&C

Więcej o: