Klapki Kubota - designerskie modele rodem z lat 90. Idealne na lato!

Patrycja Jaworska
09.07.2019 14:30
Klapki Kubota

Klapki Kubota (fot. www.instagram.com/kubota.store)

Kultowe klapki Kubota znów wróciły do łask i to w zupełnie nowym stylu. Tego lata warto mieć je w swojej szafie i cieszyć się komfortowym, lekkim obuwiem. W końcu "Kubota to nie klapki, to styl życia"!

Klapki Kubota

Jeżeli uwielbiacie modę z lat 90., lub może sami dorastaliście w tamtych czasach, to na pewno kojarzycie klapki marki Kubota. Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o tak popularnych, a jednocześnie kontrowersyjnych klapkach. Dawniej kojarzyły się z obciachem i butami prosto z bazaru. Byli też tacy, co uwielbiali nosić je w połączeniu z białymi wysokimi skarpetami. Jednak dziś marka Kubota jest tak rozpoznawalna, że większość osób chce z dumą nosić te sławne klapki. Jest to zasługą czworga przyjaciół z Łodzi, którzy w zeszłym roku reaktywowali markę i nadali jej zupełnie nowy styl. 

 

Jeszcze do niedawna wiele osób zastanawiało się, skąd właściwie wzięła się ta marka w Polsce i jej fenomen. Jak się okazuje wszystko zaczęło się w latach 90. Właśnie wtedy sprowadzano do nas prosto z Chin piankowe klapki z charakterystycznym logo Kubota i w bardzo szybkim czasie zapinane na rzep modele zrobiły furorę. W tamtych czasach zdecydowanie były to jedne z najbardziej pożądanych butów. Nosili je wszyscy i można było kupić je wszędzie za bardzo małe pieniądze. Klapki Kubota ceniono przede wszystkim za lekkość, wygodę i uniwersalność, idealnie nadawały się na co dzień i do chodzenia po domu. 

Marka Kubota w nowej odsłonie

Legendarna marka Kubota powróciła w nowej odsłonie - Alina Sztoch, Joanna Kwiatkowska, Wacław Mikłaszewski oraz Piotr Kwiatkowski podjęli się reaktywacji tej kultowej marki. Na samym początku odezwali się do właścicieli logo Kubota i po negocjacjach dostali pozwolenie na korzystanie z ich znaku towarowego na całym świecie. W szybkim czasie ponadczasowe klapki znów zyskały na popularności. Czym się teraz różnią od tradycyjnych modeli? 

 

Klapki Kubota dostaniecie teraz w wielu ciekawych wariantach, wśród nich są też modele zapinane na rzep, które w dalszym ciągu nie kosztują wiele. Warto zwrócić uwagę na nowe projekty. Środek klapka wypełniony jest naturalną skórą, dzięki czemu buty są jeszcze bardziej wygodne. Ważną informacją jest też to, że te są one robione ręcznie w polskich firmach. Dlatego większość nowych modeli znacząco różni się od tych pierwszych, rynkowych wersji. Poniżej znajdziecie wiele ciekawych fasonów idealnych na ten sezon. Warto zerknąć na tak kultowy produkt, który wręcz stał się symbolem stylu życia! 

Więcej o: