Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Nasze typy w przystępnych cenach

Ola Falkowska
25.06.2019 17:30
Okulary

Okulary (Shutterstock)

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny akcent w codziennej stylizacji, dobrze dobrane chronią zarówno oczy, jak i delikatną skórę wokół nich przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Powinniśmy mieć je zawsze przy sobie, szczególnie w upalne dni. Zobacz nasze propozycje!

Modele do 150 złotych

Okulary do 150 złotychOkulary do 150 złotych Fot. www.shutterstock.com

Kupując okulary, zwróć uwagę na kolor soczewek. Im ciemniejszy - tym mniej światła przepuszczają. Ich wybór zależy od twoich preferencji. Dla sportowców oraz osób prowadzących samochód poleca się soczewki w kolorze miedzianym, które poprawiają ostrość widzenia. Sprawdzą się one w codziennym użytkowaniu, nawet w pochmurne dni, ponieważ rozjaśniają obraz. Okulary z brązowymi soczewkami pochłaniają światło niebieskie, wyostrzają kształt obiektów, dlatego są często wybierane przez kierowców czy biegaczy. Szare soczewki umożliwiają uzyskanie najbardziej naturalnego obrazu. Są uniwersalne i odpowiednie do codziennego użytkowania - to najczęściej spotykane soczewki w okularach przeciwsłonecznych.

Modele do 250 złotych

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Przy zakupie - poza stylowym wyglądem i odpowiednim kształtem - warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich wykonano okulary. Coraz częściej okulary przeciwsłoneczne mają również właściwości polaryzacyjne. Polaryzacja minimalizuje refleksy, które powstają na soczewce wskutek światła. Obraz jest bardziej przejrzysty, wyraźny i pełen naturalnych kolorów. Ten typ okularów jest szczególnie polecany kierowcom.

Modele do 350 złotych

Okulary przeciwsłoneczne do 350 złotychOkulary przeciwsłoneczne do 350 złotych Fot. www.shutterstock.com

Przy doborze okularów przeciwsłonecznych istotny jest kształt twojej twarzy. Modne i uwielbiane przez kobiety okulary o kocim kształcie dodadzą szyku każdej stylizacji. Kocie okulary optycznie wysmuklą okrągłą twarz oraz złagodzą ostre rysy w przypadku kwadratowej. Lenonki są odpowiednie do twarzy trójkątnych - ten model okularów dodaje łagodności i odwraca uwagę od mocnych rysów. Kwadratowy kształt sprawdzi się u osób z okrągłą twarzą - optycznie ją wysmukli i wydłuży. Zobacz nasze propozycje do 350 złotych i wybierz odpowiedni model dla siebie!

Więcej o: