Ubrania i dodatki idealne do pracy. Propozycje Mohito dla kobiet ceniących klasykę z domieszką trendów

Adrianna Olejnik
20.12.2018 14:55
mohito do biura

mohito do biura (Fot. materiały partnerów / kolaż avanti24)

Biurowy dress code rządzi się swoimi prawami. Klasyczna koszula, garnitur lub garsonka oraz buty na obcasie - tak zwykle wygląda formalny zestaw każdej business woman. Jak urozmaicać codzienne zestawy do pracy, a jednocześnie pozostać modną? Bez problemu da się to zrobić, korzystając z ubrań bazowych i dodatków mocno osadzonych w obowiązujących trendach.

Biurowa klasyka

Biurowa moda tylko na pozór pozostaje niezmienna. Klasyczna biała koszula i garniturowe spodnie zmieniały swoją postać na przestrzeni lat. Szerokie ramiona lansowane w latach osiemdziesiątych z czasem ustąpiły miejsca dopasowanym zestawom, a szerokie spodnie po latach wracają do łask, mimo że przez kilka lat uznawane były za kiczowate. Jak radzić sobie z szybko zmieniającymi się trendami? Na szczęście zasady w biurze nie podlegają drastycznym zmianom, warto więc zainwestować w kilka klasycznych elementów ubioru, takich jak dopasowana marynarka, dobrej jakości spodnie i spódnica czy wygodne, lecz zgrabne buty na obcasie. Mając je w szafie z łatwością dostosujesz do nich inne ubrania i dodatki będące w danej chwili na topie i stworzysz udane zestawy pasujące do biurowych wymagań.

mohito do pracymohito do pracy Fot. materiały partnerów / kolaż avanti24

Trendy 

Chcąc urozmaicić biznesowe stylizacje, warto pamiętać, by dostosowywać je do zasad panujących w biurze. Trendy w postaci falban, kolorów czy wzorów są jak najbardziej mile widziane, jeśli nie wykraczają za bardzo poza przyjęte standardy. W tym sezonie modne są mocne i głębokie kolory - czerwień, bordo, butelkowa zieleń czy granat. Bez trudu włączysz je do biurowej stylizacji, wybierając koszulę lub spódnicę, która urozmaici czarny lub szary garnitur. 

mohito koszulamohito koszula Fot. materiały partnerów

Gdy przeszukujesz sklepy w poszukiwaniu trendów, które mogłabyś włączyć do swojej  biznesowej garderoby, pamiętaj przede wszystkim o spójności swojego wizerunku. Ubrania do pracy świadczą o tym, kim jesteś - nie ma sensu na siłę "wbijać się" w uniform, który nie odpowiada twojej osobowości. Istnieje wiele możliwości, by dopasować ubrania biznesowe do twojego charakteru i obecnych trendów. Skupiaj się na szczegółach, małych zmianach, nietypowych fasonach czy przykuwających uwagę dodatkach. 

Skąd pochodzi nazwa perfum Chanel No.5?

Więcej o: