Płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe na jesień

Koniec lata i początek jesieni to czas, w którym pogoda jest bardzo kapryśna, dlatego warto być przygotowanym na każdą jej zmianę. Nie masz w szafie odpowiedniej kurtki lub płaszcza, który uchroni cię przed deszczem? Zobacz, jakie modele dla ciebie znaleźliśmy.

ZalandoZalando mat. prasowe mat. prasowe

Płaszcz z PCV popularne stały się w latach 60. dzięki projektance Mary Quant, tej samej, która wprowadziła do świata mody minispódniczkę. Najbardziej popularna były wersja w czerni, bieli oraz czerwieni. Dziś kurtki przeciwdeszczowe dostępne są w wielu kolorach, choć przeważają te ciemniejsze (bardziej praktyczne), można kupić również modele jaskrawożółte, a nawet złote. 

Płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa sprawdzi się doskonale w czasie jesiennej pluchy. Projektanci coraz częściej odzież funkcjonalną włączają do swoich jesiennych kolekcji, traktując na równi z innymi elementami odzieży. Stąd obecność ciekawych fasonów i wzorów, także w ofercie popularnych marek odzieżowych.  

Krótka kurtka utrzymana w sportowym stylu będzie idealnym uzupełnieniem casualowych stylizacji, w których przede wszystkim liczy się wygoda. Dłuższe modele na pewno pozwolą ochronić przed deszczem i błotem także górną część spodni. 

Jeśli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, co pasować będzie do klasycznych spodni, spódnic czy sukienek, wybierz płaszcz w formie trencza. 

ZalandoZalando Zdjęcie http://thegoldengirlblog.com / materiały partnera Zdjęcie http://thegoldengirlblog.com / materiały partnera

Więcej o:
Copyright © Agora SA