Spodnie dresowe nie tylko na siłownię! Eleganckie stylizacje

Aleksandra Trąbińska
Spodnie dresowe już dawno temu przestały być strojem tylko do ćwiczeń. Pojawiają się nie tylko na siłowniach czy salach gimnastycznych, ale także w codziennych stylizacjach. Zobacz, jak stworzyć elegancki zestaw ze spodniami dresowymi w roli głównej!

Klasycznie z białą koszulą

Spodnie dresowe zostały stworzone w latach 20. przez Emila Camuseta, założyciela sławnej marki Le Coq Sportif . W pierwotnej wersji były wykonywane z szarego dżerseju i miały prosty krój. Początkowo szyto je z myślą o atletach, którzy dzięki elastycznemu materiałowi mogli się w nich bez problemu rozciągać.

W naszej pierwszej stylizacji postawiliśmy na klasykę. Czarny płaszcz wiązany w pasie, prosta koszula i lakierowane szpilki to kwintesencja elegancji. Wybrany przez nas standardowy szary model spodni dresowych bardzo dobrze współgra z całym zestawem, nie odbiegając od jego gustownej wymowy. Szykowna torebka i stonowana biżuteria dobrze wpisują się w całą stylizację, dodając jej wdzięku i kobiecości.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Subtelnie w pastelowych barwach

Popularność spodni dresowych zdecydowanie wzrosła w latach 60. za sprawą powszechnego trendu na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Duży udział miała w tym znana aktorka Jane Fonda, która prowadziła ćwiczenia emitowane w telewizji, ubrana w spodnie dresowe, bądź legginsy.

Nasza druga stylizacja została skomponowana w oparciu o spodnie dresowe w kolorze pudrowego różu . Połączyliśmy je z żakietem o swobodnym kroju i szpilkami w odcieniu nude. Zamiast luźnego T-shiru wybraliśmy białą bluzkę o eleganckim kroju. Jasna torebka dobrze komponuje się z całością, a złota biżuteria dodaje szyku.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Stylowo z futrzanym płaszczem

Lata 70. były dla spodni dresowych momentem przełomowym. Przestały one pełnić funkcję jedynie stroju sportowego i zaczęły pojawiać się z w codziennych zestawach. Na początku widoczne tylko w modzie streatwear, powoli przeniosły się na salony i zostały nieodłącznym elementem stylowych outfitów.

W naszej ostatniej stylizacji na pierwszy plan wysuwa się ekskluzywny płaszcz wykonany ze sztucznego futra. Zamiast klasycznej spódnicy czy wytwornej sukni dobraliśmy do niego spodnie dresowe w delikatnym, kremowym kolorze . Efektowna biżuteria i zgrabne sandały na obcasie dodają szyku całemu zestawowi, a skórzana kopertówka jest jego świetnym uzupełnieniem.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partnera Kolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Zobacz więcej spodni dresowych:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.