Spodnie dresowe zostały stworzone w latach 20. przez Emila Camuseta, założyciela sławnej marki Le Coq Sportif . W pierwotnej wersji były wykonywane z szarego dżerseju i miały prosty krój. Początkowo szyto je z myślą o atletach, którzy dzięki elastycznemu materiałowi mogli się w nich bez problemu rozciągać.
W naszej pierwszej stylizacji postawiliśmy na klasykę. Czarny płaszcz wiązany w pasie, prosta koszula i lakierowane szpilki to kwintesencja elegancji. Wybrany przez nas standardowy szary model spodni dresowych bardzo dobrze współgra z całym zestawem, nie odbiegając od jego gustownej wymowy. Szykowna torebka i stonowana biżuteria dobrze wpisują się w całą stylizację, dodając jej wdzięku i kobiecości.
Popularność spodni dresowych zdecydowanie wzrosła w latach 60. za sprawą powszechnego trendu na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Duży udział miała w tym znana aktorka Jane Fonda, która prowadziła ćwiczenia emitowane w telewizji, ubrana w spodnie dresowe, bądź legginsy.
Nasza druga stylizacja została skomponowana w oparciu o spodnie dresowe w kolorze pudrowego różu . Połączyliśmy je z żakietem o swobodnym kroju i szpilkami w odcieniu nude. Zamiast luźnego T-shiru wybraliśmy białą bluzkę o eleganckim kroju. Jasna torebka dobrze komponuje się z całością, a złota biżuteria dodaje szyku.
Lata 70. były dla spodni dresowych momentem przełomowym. Przestały one pełnić funkcję jedynie stroju sportowego i zaczęły pojawiać się z w codziennych zestawach. Na początku widoczne tylko w modzie streatwear, powoli przeniosły się na salony i zostały nieodłącznym elementem stylowych outfitów.
W naszej ostatniej stylizacji na pierwszy plan wysuwa się ekskluzywny płaszcz wykonany ze sztucznego futra. Zamiast klasycznej spódnicy czy wytwornej sukni dobraliśmy do niego spodnie dresowe w delikatnym, kremowym kolorze . Efektowna biżuteria i zgrabne sandały na obcasie dodają szyku całemu zestawowi, a skórzana kopertówka jest jego świetnym uzupełnieniem.
Zobacz więcej spodni dresowych: