Światowy tydzień recyklingu, sprawdź jak możesz wykorzystać stare ubrania

Magdalena Ławreniuk
Dzisiaj zaczyna się światowy tydzień recyklingu, to dobra okazja, żeby zastanowić się nad tym co dzieje się z naszymi ubraniami, gdy przestajemy je nosić. Sprawdź razem z nami najciekawsze pomysły na ponowne użycie odzieży.

Recykling jest bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach rosnącej konsumpcji, kupowania bez zastanowienia i ogólnego nadmiaru, przepychu. To ważne, żebyśmy pomagali sobie nawzajem, a przy okazji dbali o nasze środowisko. Do światowego tygodnia recyklingu po raz kolejny włączyła się marka H&M , która proponuje swoim klientom przyniesienie niepotrzebnych ubrań w zamian za rabat na zakupy. W tym roku H&M zaangażował do projektu między innymi M.I.A. - znaną wokalistkę. Sprawdźcie, jakie propozycje na recykling my dla Was przygotowałyśmy.

DIY, czyli do it yourself

Ubrania , które już się nam nie podobają lub są lekko zniszczone świetnie nadają się jako materiały do własnoręcznego projektowania nowych elementów garderoby. Kanały na youtube są pełne inspirującym filmików co można zrobić ze starymi ubraniami , na przykład jeansami, między innymi przerobić na krótkie spodenki, zrobić im modne dziury i wycięcia czy zamienić na ozdoby wykonane z jeansu. Znajdziemy tam także porady dotyczące innych części garderoby. Twój chłopak wyrzuca swoją koszulę? Sprawdź w jaki sposób możesz zrobić z niej, na przykład sukienkę.

Drugie życie

Wszystkie ubrania niezależnie od ich stanu można użyć ponownie, czasami rozwiązania nie wydają nam się jednak takie proste. Poprawienie ubrania , jego dopracowania czy przerobienie przychodzi nam szybko do głowy. Podobnie jak pomoc innym, w każdym z miast jest pełno specjalnych pojemników na ubrania , można oddawać je również na zbiórki charytatywne lub zwrócić się bezpośrednio do konkretnej instytucji, której chcemy pomóc. Wtedy ubrania powinny być oczywiście czyste, wyprane i niezniszczone. Co zrobić z tymi elementami garderoby, które nie nadają się już do noszenia? Ubrania wykonane z bawełny doskonale sprawdzą się w roli ściereczek, które przydadzą się na przykład przy pracach przy samochodzie.

Więcej damskich sukienek znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: