Manicure tytanowy krok po kroku. Zdradzamy triki, dzięki którym wykonasz go sama w domu! [INSTRUKCJA]

Paulina Żmudzińska, D Z
26.02.2021 14:25
Manicure

Manicure (fot. Shutterstock)

Kobiety pokochały manicure tytanowy. Nic dziwnego - jest trwalszy i każda z nas może z łatwością wykonać go samodzielnie w domu! Sprawdź nasz przepis na piękne paznokcie w sam raz na wiosnę!

Manicure tytanowy – za co go kochamy?

Klasyczne lakiery do paznokci już dawno odeszły w zapomnienie. Teraz szukamy sposobu na to, aby kolor dłużej prezentował się ładnie i nie odpryskiwał podczas wykonywania codziennych czynności. Nową modą, która podbiła serca kobiet z całego świata, jest manicure tytanowy. Do jego wykonania nie potrzeba już lampy UV/LED. System DIP, bo tak inaczej nazywamy ten manicure, jest też bezpieczniejszy dla naszych płytek, wręcz poprawia ich kondycję. Ta popularna metoda zdobienia paznokci utrzymuje się nawet do kilku tygodni i dłużej zachwyca swoim nienagannym wyglądem (nawet po zmywaniu naczyń!).

Sekret trwałości paznokci tytanowych

Okazuje się, że nazwa „manicure tytanowy” nie jest przypadkowa. Do stworzenia koloru na paznokciach używa się specjalnego pudru, w składzie którego znajduje się sproszkowany dwutlenek tytanu. To właśnie on odpowiada za barwę naszego manicure’u. Oprócz tego w tym specjalnym pudrze znajdziemy składniki odżywcze takie jak witaminę A, E, D3 oraz wapń, którego niedobór  powoduje często łamliwość naszej płytki.

 

Manicure tytanowy w domu [INSTRUKCJA]

Manicure tytanowy w domu wykonamy, używając bazy, specjalnego pudru oraz utwardzacza i topu. Wszystkie te produkty możemy kupić w popularnych drogeriach. Możemy też skusić się na zakup gotowych zestawów. 

Krok pierwszy:

Przygotuj paznokcie do wykonania manicure’u. Pilniczkiem nadaj im odpowiedni kształt oraz usuń niepotrzebne skórki. Pamiętaj, aby potem oczyścić paznokcie oraz nie zapomnij o ich odtłuszczeniu.

Krok drugi:

Gdy odpowiednio przygotowałaś już swoje paznokcie, możesz przejść do aplikacji bazy. Zrób to z dużą dokładnością i precyzją, ponieważ później w każdym miejscu, gdzie pojawi się żel, zobaczysz później kolor, na który się zdecydujesz. Nie przesadź też z ilością bazy. Niech to będzie tylko cienka warstwa nałożona na paznokieć.

Krok trzeci:

Przed tobą chyba najfajniejsza czynność - aplikacja pudru! Preparat, dzięki któremu otrzymujemy kolor na paznokciach, umieszczany jest w specjalnych pojemniczkach, w których "moczymy" paznokcie. Nie pomiń żadnego miejsca z bazą tak, aby wszędzie mógł dotrzeć ten „magiczny” pyłek. Jeśli uznasz, że zaaplikowałaś zbyt dużo produktu na paznokieć, usuń go delikatnie szczoteczką.

Manicure tytanowy w domuManicure tytanowy w domu fot. Shutterstock

Krok czwarty:

Powtórz krok drugi i czwarty. Dzięki temu masz pewność, że kolor utrzyma się dłużej i nie ominiesz żadnego ważnego miejsca na paznokciach.

Krok piąty:

Aby nasze paznokcie pięknie błyszczały, nałóż teraz na nie top. Dzięki temu lakier będzie pięknie się prezentował.

Krok szósty:

Czas na finał! Manicure tytanowy w domu kończymy, nakładając na nasze paznokcie specjalny utwardzacz do paznokci, który je osusza i daje gwarancję trwałości nawet do 6 tygodni!

 

Zobacz też: najlepsze produkty do pielęgnacji!