Te fryzury optycznie dodają lat. Zobacz, których z nich powinny unikać panie po 50-tce

Aleksandra Matczuk
30.07.2020 20:30
jakie fryzury postarzają

jakie fryzury postarzają (shutterstock)

Planując nową fryzurę, warto zobaczyć, które z nich nas odmłodzą, zapewniając przy tym twarz pełną blasku i energii. Niestety często zdarza się, że przez niewiedzę, panie po pięćdziesiątce stawiają na fryzury, które zamiast upiększyć, dodają im lat. Zobacz, których powinnaś unikać.

Uroda 2020 - jakie fryzury postarzają?

Odpowiednio dobrana fryzura może sprawić, że optycznie będziemy wyglądać młodziej, a nasza twarz będzie pełna blasku. Szczególnie po 50-tce warto zastanowić się, które uczesanie, czy kolor, sprawią, że będziemy czuć się młodo i pięknie. Niestety każdy medal ma dwie strony. Zdarza się, że przyzwyczajenie do jednej fryzury przez kilka lat lub wybór nieodpowiednio dobranego do naszej twarzy trendu, kończy się katastrofą. Jakich fryzur unikać po 50-tce? Odpowiadamy.

Fryzury które dodają lat - sztywne i natapirowane włosy

Nic nie dodaje tak lat, jak nieodpowiednio dobrana fryzura. Jednym z najbardziej podstawowych błędów wśród pań, jest efekt tzw. tapiru na włosach. Zbyt duża optycznie fryzura postarza, a dodatkowo sprawia, że włosy wyglądają nienaturalnie. Dlatego, jeżeli twoimi najlepszymi przyjaciółmi na co dzień są lakier i grzebień, postaraj się zastąpić je delikatną pianką i bardziej naturalnym ułożeniem. Choć zaletami tego typu fryzur jest ich trwałość, to jednak zdecydowane odmłodzenie zapewnią ci elastyczne i swobodnie opadające kosmyki.

Jakie fryzury postarzają? Długie, lecz cienkie włosy

Długie włosy to marzenie wielu pań, jednak z wiekiem zaczynają tracić swoją elastyczność, ponieważ stają się coraz cieńsze i rzadsze. Dlatego kobietom po pięćdziesiątce zaleca się nieco krótsze cięcia, tak by cała fryzura wyglądała estetycznie, a włosy zdrowo. Długie, lecz cienkie włosy dodają lat i podkreślają wiek. Jeżeli więc szukasz interesujących cięć dla średniej długości pasm, wybierz modnego w tym sezonie boba z grzywką. Sprawi on, że będziesz wyglądać młodo, a włosy odzyskają blask na długi czas!

jakich fryzur unikać?jakich fryzur unikać? shutterstock

Fryzury postarzające - zbyt mocna koloryzacja

Zbyt ostry kolor włosów może dodać ci lat. Po pięćdziesiątce zdecydowanie należy unikać mocnych i wyrazistych kolorów. Heban, wiśnia czy inne tego rodzaju barwy, powinny zostać zastąpione przez delikatne i naturalne odcienie blondu lub brązu. Zbyt mocne kolory mogą dodać powagi, a przez to również postarzyć naszą twarz. Stawiaj na naturalnie wyglądające pasma, wzbogacone o ciekawe refleksy np. z pomocą sombre lub ombre. Odświeżona i pełna blasku fryzura gwarantowana!

fryzury, które odejmują latfryzury, które odejmują lat shutterstock