Ten odcień włosów to instagramowy hit. Czy Hollywood Opal będzie kolorem 2018 roku?

Dagmara Łacny
16.02.2018 11:15
hollywood opal

hollywood opal (Ross Michael Salon)

Moda na pastelowe odcienie włosów nie przemija. W zeszłym roku hitami były truskawkowy blond oraz metaliczne, chłodne koloryzacje. Rok 2018 należeć będzie do delikatniejszych odcieni lila oraz nawiązującego do wyróżnionego przez Pantone kolorem roku ultrafioletu.
 

Pastelowe szaleństwo trwa! Ucieszy to przede wszystkim blondynki oraz te z was, które nie stronią od fryzjerskich eksperymentów. Coraz więcej popularnych marek kosmetycznych wprowadza do swojej oferty produkty, dzięki którym można samodzielnie wykonać prostą koloryzację czasową, utrzymującą się na włosach do kilku tygodni. Jeśli chcecie wypróbować najgorętszy odcień sezonu, pokażcie swojemu fryzjerowi, co na głowie swojej żony wyczarował właściciel salonu Ross Michaels.  

 

Hollywood Opal to mieniący się brzoskwiniowym blaskiem oraz subtelnym odcieniem lila platynowy blond. Aby uzyskać ten odcień, włosy nie mogą być ciemniejsze niż średni blond i następnie rozjaśnione do platyny. Kolejny etap polega na nałożeniu wielu odcieni pastelowych kolorów. Według zapewnień kreatora fryzury odcień ten wypłukuje się stopniowo, zapewniając naturalny efekt pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. 

Koloryzacja doskonale wygląda na klasycznych hollywoodzkich falach, które możesz samodzielnie wykonać w domu za pomocą lokówki oraz prostownicy. Aby zabezpieczyć włosy przed skutkami wysokiej temperatury, nie zapomnij zastosować specjalnych produktów ochronnych.