Marynarskie paski - uniwersalny wzór na lato

Adrianna Olejnik
20.07.2017 18:00
Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów (Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów)

Paski w stylu marynarskim to jeden z najbardziej uniwersalnych wzorów. Obecne na T-shirtach, spódnicach, spodniach i sukienkach goszczą w letniej garderobie każdej kobiety. Na jakie okazje założysz je w tym roku? Zobacz nasze propozycje.

Do pracy 

Dlaczego tak kochamy marynarskie pasy? Kojarzą się przede wszystkim z wyprawami nad morze, ciepłem słońca i gorącym, złocistym piaskiem, dzięki czemu wprowadzają dobry nastrój. Co równie ważne, paski są bardzo uniersalne - odpowiednio wkomponowane w stylizację sprawiają, że zestaw wygląda lekko i oryginalnie. Jeśli jeszcze (lub już) nie możesz cieszyć się odpoczynkiem w nadmorskim kurorcie, nie rezygnuj z pasków. Załóż je do pracy - jasna baza, taka jak koszula i spodnie lub spódnica, świetnie łączy się z marynarką w pasy i wygodnymi, niewysokimi czółenkami. Złota biżuteria podkreśli głęboki odcień granatu, więc warto pamiętać o zegarku i parze kolczyków. 

marynarka w paski koszula spódnica czółenka
Fot. stylizacja do pracy, marynarski paski / kolaż avanti24 / materiały partnerów

W wakacyjnym klimacie

Wracając do rozważań o rajskiej plaży - nie zapomnij spakować marynarskich pasków do swojej urlopowej walizki! Pasiasta bluzka lub kombinezon sprawdzą się na nadmorskim deptaku i pięknie podkreślą opaloną skórę. Zasada jest prosta: albo zestawiamy paski z jasnymi, bazowymi kolorami albo kontrastujemy je z innym wzorem. Decyzja należy do ciebie, a warto pamiętać równiez o odpowiednich dodatkach, takich jak okulary, kapelusz czy poręczna torebka.

marynarskie paski spodnie sukienka
Fot. stylizacja z marynarskimi paskami / kolaż avanti24 / materiały partnerów

Wariacja na temat pasków

Marynarskie paski kojarzą się raczej z poziomymi wzorami, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by wywrócić te zależność... do góry nogami. Podłużne paski wyszczuplą optycznie sylwetkę i nadadzą jej smukłości. Co więcej, można zestawić je z poziomą, klasyczną wersją, uzyskując ciekawy efekt łączenia wzorów. Sukienka, którą proponujemy to koszulowy model z łączonych wzorów. Warto zestawić ją z wygodnymi balerinami i niewielką torebką. 

Fot. stylizacja z marynarskimi paskami / kolaż avanti24 / materiały partnerów
Fot. stylizacja z marynarskimi paskami / kolaż avanti24 / materiały partnerów

Zobacz dodatki, które świetnie wkomponują się w stylizację z marynarskimi paskami.

Więcej o: