Jak dobrać pasek do sylwetki?

Adrianna Olejnik
26.09.2017 17:00
The Row pasek

The Row pasek (Fot. The Row, autor: brak informacji)

Pasek w damskiej garderobie to nie tylko pomoc przy dopasowaniu spodni czy spódnicy. Może on również pełnić rolę zwracającego uwagę dodatku i nadać sylwetce odpowiednich proporcji. Jaki pasek wybrać, by sprawił, że twoja sylwetka będzie wyglądała zgrabnie? Podpowiadamy!

Pasek ma za zasadnie dopasować spodnie lub spódnicę do naszej sylwetki. Jeśli pas w danym ubraniu jest za luźny, pasek zapięty na odpowiednią szerokość podtrzymuje je w odpowiednim miejscu. Funkcja paska to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Wybierając odpowiedni model, możemy sprawić, że pasek optycznie wyszczupli naszą sylwetkę oraz nada jej odpowiednich proporcji.

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze paska? 

  • Zwróć uwagę na proporcje swojej sylwetki

Jeśli jesteś drobna i szczupła, wybieraj paski cieńsze, delikatne i bez zbędnych ozdób. Takie modele nie dodadzą ci kilogramów oraz nie sprawią, że sylwetka będzie wyglądała na ciężką. Jeśli natomiast chcesz ukryć boczki i fałdki, wybierz szerszy pasek w klasycznym kolorze, pamiętając, by nie zaciskać go zbyt mocno - to może prowadzić do efektu odwrotnego niż zamierzony. Zwracaj również uwagę na miejsce, w którym zapinasz pasek. Jeśli jest to pas spodni lub spódnicy, oczywiste, że włożysz go w szlufki, jednak w przypadku dodania paska do bluzki czy swetra, warto zwrócić uwagę, czy jego miejsce nie zaburza sylwetki. Pasek w talii optycznie wydłuży nogi, dodany w biodrach nada im objętości.

pasek
Fot. The Row, autor: brak informacji / Tommy Hilfiger, autor: brak informacji / The Row, autor: brak informacji

  • Wybieraj pasek odpowiedni do stroju

Odpowiedni, czyli taki, jaki współgra z charakterem całej stylizacji. Jeśli zakładasz jeansy, masz pełną dowolność - szeroki czy gruby, skórzany lub nie, pasek może być ciekawym uzupełnieniem klasycznej stylizacji. Wybierając elegancką spódnicę czy materiałowe spodnie warto zwrócić uwagę, czy pasek jest wykonany ze skóry, ma elegancką klamrę i nie odstaje kolorystycznie od reszty stroju.

pasek do jeansów
Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

  • Traktuj pasek jako modny dodatek

To, jaki pasek wybierzesz nie pozostaje bez znaczenia. Traktuj go jako modny dodatek, który definiuje twój styl. Z pewnością warto mieć w szafie cienki, skórzany pasek, który uzupełni biznesowe i eleganckie stylizacje. Drugim, równie przydatnym modelem, będzie szerszy pasek, który świetnie komponuje się ze grubymi swetrami i sukienkami. Łącząc go z dzianiną możesz uzyskać świetny efekt skorygowania proporcji sylwetki. Jako modny dodatek warto również zainwestować w cienki, biżuteryjny pasek, który świetnie podkręci wieczorowe stylizacje.

pasek do sukienki
Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Więcej o: