Depilacja bez podrażnień? To możliwe!

Agnieszka Kosińska
24.05.2016 17:30
Depilacja

Depilacja (usseek.com)

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz zachęcają do zakładania sukienek i odsłaniana nóg. Aby nasze nogi wyglądały pięknie i seksownie muszą być one nieskazitelnie gładkie. Problem podrażnień po depilacji dotyka coraz więcej kobiet. Jak z nimi walczyć?

Piękne nogi latem

Skóra naszych nóg, pach i bikini jest bardzo delikatna i często zauważamy, że zaraz po goleniu pojawiają się na niej bolesne zaczerwienienia. Każda z nas wybiera najlepszą dla siebie metodę depilacji. Jednak wszystkie wymagają od nas odpowiedniego przygotowania skóry przed oraz po goleniu.

Golenie maszynką

Pierwszym krokiem, który przygotuje nasz naskórek jest kąpiel. Ciepła woda zmiękcza włoski przez co golenie jest łatwiejsze. Warto również zastosować krem lub piankę do depilacji. Te z wyciągiem z aloesu działają kojąco na naszą skórę. Pamiętaj, aby nie używać starych maszynek, których ostrze jest niewystarczająco ostre. Możemy w ten sposób zwiększyć ryzyko podrażnień, a nawet skaleczeń. Do łagodzenia po każdym goleniu stosuj balsam nawilżający lub odżywczy. Najlepsze okażą się balsamy lub kremy nieperfumowane. Jeżeli masz duże problemy z wrastającymi włoskami, to płyn złuszczający zawierający kwasy owocowe (alfa-hydroksykwasy) lub kwas glikolowy mogą w znaczny sposób ułatwić depilację.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest wybierana przez coraz więcej kobiet. Pomaga utrzymać efekt gładkich nóg o wiele dłużej niż golenie maszynką.  Domowym sposobem na uniknięcie podrażnień jest użycie mąki kukurydzianej. Podczas woskowania wosk powinien przykleić się tylko do włosków. Zastosowanie mąki kukurydzianej zapobiegnie przyklejaniu się go także do skóry, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Zwróć uwagę na rodzaj skład wosku, którego używasz. Najlepsze są te z wosku pszczelego oraz z dodatkiem miodu. Aby zapobiec wrastaniu włosków należy natomiast regularnie robić peeling depilowanej skóry. Może to być peeling złuszczający lub ziarnisty.

Co to jest ałun?

Po depilacji odkażamy skórę. Produkty z dodatkiem alkoholu mogą powodować podrażnienia. Najlepszą metodą jest zastosowanie ałunu. Ałun to kryształ, którego najczęściej używamy w roli dezodorantu. Ponieważ ma działanie bakteriostatyczne świetne radzi sobie z bakteriami i nie pozwala na powstanie stanów zapalnych.

Więcej o: