Łamliwe paznokcie - kilka sposobów, aby stały się mocne i zdrowe

Beata Aduckiewicz
26.03.2016 11:00
Łamliwe paznokcie

Łamliwe paznokcie (Avanti24)

Masz słabe i łamliwe paznokcie? Nie martw się! To zmora wielu kobiet. Aby pozbyć się tego problemu wystarczy tylko dobrze o nie zadbać i dostarczyć im odpowiednio dużo odżywienia. Zobacz kilka wskazówek, jak skutecznie zadbać o paznokcie.

 

Łamliwe paznokcie - jak sobie z nimi radzićŁamliwe paznokcie - jak sobie z nimi radzić

 

 

Twoje paznokcie łamią się i rozdwajają się co chwila? Marzysz o tym, aby zapuścić dłuższe paznokcie, ale ten problem skutecznie Ci to utrudnia? Znamy to bardzo dobrze. Ratunkiem oczywiście może być wizyta u manicurzystki, która nam doradzi i z pewnością odpowiednio zadba o wygląd paznokci, ale co z ich zdrowiem? Same możemy się o nie zatroszczyć. Zanim więc udasz się do salonu piękności spróbuj wykonać któryś z tych pielęgnacyjnych kroków:

 

Natłuszczająca kąpiel

Jeżeli Twoje paznokcie się łamią, to oznacza to, że potrzebują nawilżenia. Jednym ze sposobów, aby je odpowiednio natłuścić i nawilżyć jest kąpiel w olejkach. Możesz ją przygotować mieszając ze sobą kilka olejków na przykład arganowy, kokosowy, migdałowy oraz olej z oliwek. Możesz także użyć tylko jednego olejku i zmieszać go z wodą. Zanurz paznokcie w kąpieli na około 10 minut. Zabieg ten powtarzaj dwa razy w tygodniu.

 

Leczniczy lakier

Dla poprawienia zewnętrznej kondycji paznokcia istnieją na rynku specjalne, lecznicze lakiery do paznokci, które są zorientowane na remineralizację oraz rewitalizację zniszczonych paznokci. Zawierają one szybko i skutecznie działające składniki jak skrzyp polny oraz naturalną formę siarki leczniczej. Niektóre z nich możesz stosować pod kolorowy lakier do paznokci. Będą wtedy spełniać także funkcję bazy pod lakier.

Odżywienie

Aby dostarczyć paznokciom odpowiedni poziom odżywienia nie wystarczy tylko nałożyć na nie odżywkę. To oczywiście wzmocni płytkę paznokcia, ale aby stały się one zdrowsze musisz działać na nie także od środka. Właśnie, dlatego ważne jest, abyś wprowadziła do swojej diety produkty zawierające dużo witamin oraz biotyny. Najlepsze do tego będą  orzechy laskowe, grzyby oraz płatki owsiane.

 

Dodatkowe wskazówki

Oprócz wyżej wymienionych kroków pamiętaj także, że na wygląd paznokci mają też wpływ różne detergenty, których używamy na co dzień jak na przykład płyny do naczyń. Myj więc naczynia w gumowych rękawiczkach. Oprócz tego ważne jest też piłowanie paznokci. Zawsze piłuj je w kierunku od środka do zewnętrznej krawędzi płytki. Nie używaj też przy tym zbyt dużo siły, gdyż narazisz swoje delikatne paznokcie na dodatkowe łamanie się.

Więcej o: