Spodnie dresowe nie tylko na siłownię! Eleganckie stylizacje

Aleksandra Trąbińska
17.05.2017 13:30
Kolaż Avanti24 / www.gurl.com, autor: brak informacji / www.jbandme.com, autor: brak informacji / www.wachabuy.com, autor: brak informacji

Kolaż Avanti24 / www.gurl.com, autor: brak informacji / www.jbandme.com, autor: brak informacji / www.wachabuy.com, autor: brak informacji (Kolaż Avanti24 / www.gurl.com, autor: brak informacji / www.jbandme.com, autor: brak informacji / www.wachabuy.com, autor: brak informacji)

Spodnie dresowe już dawno temu przestały być strojem tylko do ćwiczeń. Pojawiają się nie tylko na siłowniach czy salach gimnastycznych, ale także w codziennych stylizacjach. Zobacz, jak stworzyć elegancki zestaw ze spodniami dresowymi w roli głównej!

Klasycznie z białą koszulą

Spodnie dresowe zostały stworzone w latach 20. przez Emila Camuseta, założyciela sławnej marki Le Coq Sportif. W pierwotnej wersji były wykonywane z szarego dżerseju i miały prosty krój. Początkowo szyto je z myślą o atletach, którzy dzięki elastycznemu materiałowi mogli się w nich bez problemu rozciągać.

W naszej pierwszej stylizacji postawiliśmy na klasykę. Czarny płaszcz wiązany w pasie, prosta koszula i lakierowane szpilki to kwintesencja elegancji. Wybrany przez nas standardowy szary model spodni dresowych bardzo dobrze współgra z całym zestawem, nie odbiegając od jego gustownej wymowy. Szykowna torebka i stonowana biżuteria dobrze wpisują się w całą stylizację, dodając jej wdzięku i kobiecości.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.wachabuy.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Subtelnie w pastelowych barwach

Popularność spodni dresowych zdecydowanie wzrosła w latach 60. za sprawą powszechnego trendu na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Duży udział miała w tym znana aktorka Jane Fonda, która prowadziła ćwiczenia emitowane w telewizji, ubrana w spodnie dresowe, bądź legginsy.

Nasza druga stylizacja została skomponowana w oparciu o spodnie dresowe w kolorze pudrowego różu. Połączyliśmy je z żakietem o swobodnym kroju i szpilkami w odcieniu nude. Zamiast luźnego T-shiru wybraliśmy białą bluzkę o eleganckim kroju. Jasna torebka dobrze komponuje się z całością, a złota biżuteria dodaje szyku.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.jbandme.com, autor: brak informacji / Materiały partnera


Stylowo z futrzanym płaszczem

Lata 70. były dla spodni dresowych momentem przełomowym. Przestały one pełnić funkcję jedynie stroju sportowego i zaczęły pojawiać się z w codziennych zestawach. Na początku widoczne tylko w modzie streatwear, powoli przeniosły się na salony i zostały nieodłącznym elementem stylowych outfitów.

W naszej ostatniej stylizacji na pierwszy plan wysuwa się ekskluzywny płaszcz wykonany ze sztucznego futra. Zamiast klasycznej spódnicy czy wytwornej sukni dobraliśmy do niego spodnie dresowe w delikatnym, kremowym kolorze. Efektowna biżuteria i zgrabne sandały na obcasie dodają szyku całemu zestawowi, a skórzana kopertówka jest jego świetnym uzupełnieniem.

Kolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partneraKolaż Avanti24 / Źródło: www.gurl.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Zobacz więcej spodni dresowych:

Więcej o: