Styl hippie - zainspiruj się modą lat 70

Magdalena Ławreniuk
23.01.2016 18:00
Ubrania w stylu hippie

Ubrania w stylu hippie (Nejron/www.shutterstock.com)

Szalone lata 70. każdemu z nas kojarzą się z trendami hipisowskimi. Dzieci-kwiaty tworzyły świetne, chociaż często przesadzone stylizacje. Ich styl ubierania inspiruje do dziś. Sprawdź razem z nami jakie ubrania wybrać, by stworzyć świetną stylizację w stylu hippie.

Co charakteryzuje hipisowski styl ubierania?

Ze stylem hippie najczęściej kojarzą nam się motywy kwiatowe, frędzle, naszywki, znak i napis peace oraz etno zdobienia. Z ubrań doskonałych do takich stylizacji dzwony, długie spódnice i sukienki, kamizelki i ozdoby na włosach. W hipisowskim stylu ubierania nie ma rygoru, można łączyć wszystko ze wszystkim, liczy się wolność każdej myśli. Kolorowe stylizacje są bardzo kobiece, a większość ubrań pasuje osobom o każdej sylwetce.

Styl hippie dzisiaj

Projektanci mody w dalszym ciągu chętnie tworzą ubrania inspirowane latami 70. My z kolei z chęcią ubieramy się tak wiosną i latem, na różne okazje. Ubrania w stylu hippie można świetnie połączyć z najnowszymi trendami, na przykład ozdobne koszule hipissowskie na pewno będą pasować do długich plisowanych spódnic. Kamizelkę z frędzlami możemy założyć zarówno do spodni o kroju dzwonów jak i do rurek. Elementy danego stylu ubierania można świetnie dopasowywać do własnych potrzeb.

Stylizacje hippie

Tworząc stylizację hippie pamiętajmy o umiarze. Dobrym wyborem będzie długa sukienka z etno wzorami i opaska na włosy z kwiatami. Za nowoczesną formę stylu hippie można uznać zestawienie szortów z frędzlami z koszulką farbowaną metodą batik czy koszulą w geometryczno-kwiatowe motywy. Koszulki z popularnymi sloganami, na przykład make peace not war, świetnie pasują do każdego rodzaju spodni. Biały top z frędzlami będzie wyglądał świetnie zestawiony ze spodniami w kwiaty. W stylizacjach hippie bardzo ważne są dodatki - wybieraj obuwie i torebki ozdobione frędzlami, postaw na rzemykowe bransoletki czy korale w stylu etno.