Jak dobrać właściwy podkład?

Jak dobrać kolor i właściwości podkładu, by najlepiej odpowiadały potrzebom naszej cery?

Jak określić rodzaj cery?

Zanim przystąpimy do wyboru koloru podkładu , musimy wybrać jego rodzaj tak, by najlepiej spełnił oczekiwania naszej cery. Będzie miała ona zupełnie inne potrzeby w zależności od swoich problemów. Najpierw sprawdzamy, jak określić rodzaj cery .

Zacznij od umycia twarzy beztłuszczowym płynem do mycia i po upływie godziny przyłóż do niej chusteczkę. Przy cerze tłustej na całej chusteczce widać tłusty ślad. Tłusta strefa T jest charakterystyczna dla skóry mieszanej. Jeśli po myciu cera była zaczerwieniona i podrażniona, oznacza to, że jest wrażliwa. Łuszczenie się i napięcie skóry wskazuje na cerę suchą, zaś brak tłustej warstwy na chusteczce i gładka jednolita skóra to cechy cery normalnej. Zwróć też uwagę, czy nie masz rozszerzonych naczynek, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i delikatnych kosmetyków, w tym podkładów .

Jak dobrać odcień podkładu?Jak dobrać odcień podkładu? Jak dobrać odcień podkładu? Jak dobrać kolor podkładu?

Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Producenci kosmetyków wykorzystują różne hasła marketingowe, które czasami niechcący wprowadzają nas w błąd, a czasem po prostu nie wiemy jak je rozumieć. Naucz się je rozszyfrowywać! Fluidy reklamowane jako "do 24 godzin trwałości" są zazwyczaj mocno kryjące. Tego typu kosmetyki idealnie sprawdzą się przy cerze tłustej i mieszanej nie obciążając jej zbytnio. Jeśli masz cerę suchą i normalną sięgaj po podkłady , które na etykiecie mają informację, że są rozświetlające i nawilżające. W małym stopniu tuszują niedoskonałości, ale to nie jest problem, bo Twoja cera właściwie ich nie posiada! Jeśli chciałabyś jednak coś ukryć, po nałożeniu fluidu sięgnij po korektor i zastosuj go w wybranych miejscach.

Skóra wrażliwa może mieć skłonności do uczuleń. W tym wypadku warto wziąć próbki przed zakupem całego opakowania podkładu . Możesz sięgnąć po fluidy dostępne w aptekach lub wyprodukowane przez marki specjalizujące się w kosmetykach dla alergików.

Podkład do cery naczynkowejPodkład do cery naczynkowej Podkład do cery naczynkowej Podkład do cery naczynkowej

Bardzo trudno jest dobrać podkład do cery naczynkowej. Brak należytej troski i stosowanie zbyt ciężkich kosmetyków zaogni problem. Z drugiej strony każda z nas mając popękane naczynka marzy o ich zatuszowaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po serię kosmetyków stworzonych do tego rodzaju cery. Często zawierają zielony pigment, który po nałożeniu na czerwone popękane naczynka neutralizuje ich kolor. Kosmetyki tego typu znajdziesz m.in. w linii Clinique Redness Solutions.

Jaki kolor podkładu jest najlepszy?

Kolor podkładu sprawdzamy zawsze na szyi. Poproś o pomoc koleżankę lub ekspedientkę w drogerii. Łatwiej będzie im ocenić, czy dany odcień podkładu jest właściwy. Najlepiej byś nałożyła obok siebie 3-4 zbliżone kolory i dopiero je porównała. Mogą być bardzo podobne, ale część z nich zawiera beżowe, a pozostałe niebieskie lub różowe pigmenty. One również decydują o właściwym dopasowaniu koloru podkładu do cery.

Podczas testowania fluidów możesz złapać się w małą pułapkę. Niektóre kosmetyki inaczej wyglądają chwilę po aplikacji, a inaczej po upływie 5 minut. Warto odczekać ten czas, ponieważ niektóre z nich ciemnieją albo jaśnieją i możesz nie być zadowolona z efektu po powrocie do domu.

Zauważ też, że poszczególne marki kosmetyczne mają określoną gamę kolorów. Inne odcienie podkładów proponuje MaxFactor, inne Clinique, a jeszcze inne znajdziesz wśród fluidów Double Wear. Jeśli nie jesteś przekonana do wybranego kosmetyku poszukaj jeszcze w propozycjach innych firm. Może tam będzie coś bardziej odpowiedniego?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.