Modne kalosze na niepogodę

Jesienią pochmurne, deszczowe dni dają się we znaki. Poza parasolką, odpowiednią ochronę zapewnią nam dobrze dobrane, modne kalosze, które mogą być ciekawym dopełnieniem wielu stylizacji.

Ochrona przed deszczem

Nie ma nic gorszego w czasie deszczu niż przemoczone obuwie . Po pierwsze, mokre stopy momentalnie marzną, wystarczy kilka chwil, żeby zachorować. Po drugie, odczuwamy dyskomfort nosząc przemoczone buty, które często mamy na nogach cały dzień. Odpowiednią ochronę przed deszczem zapewnią kalosze .

Modne kalosze mają bardzo wiele fasonów. Do najpopularniejszych należą kalosze podobne do oficerek oraz krótkie meliski, które sięgają nieco ponad kostkę. Jeśli dobrze poszukamy znajdziemy kalosze stylizowane na każdy rodzaj obuwia na przykład glany. Zawsze przeszkadzał Ci Twój wzrost i nie wyobrażasz sobie butów na płaskiej podeszwie? Załóż kalosze na obcasie.

W kaloszach się marznie - prawda czy mit?

Podstawowym zadaniem kaloszy jest ochrona przed deszczem, a nie zapewnianie ciepła. Większość kaloszy faktycznie nie ogrzeje Twoich stóp, chociaż na rynku są już dostępne ocieplane kalosze . Na wszystko jest jednak sposób: wybierz kalosze o nieco większym rozmiarze i w razie potrzeby noś grube, najlepiej wełniane skarpetki. Wtedy z pewnością nie zmarzniesz.

Niezastąpiony element garderoby

Kalosze powinny się obowiązkowo znaleźć w garderobie każdej kobiety. Sprawdzają się przez większość roku, z wyjątkiem zimy. Doskonale chroniące przed ulewnym deszczem kalosze są modnym rodzajem obuwia , które świetnie pasuje do stylizacji bez względu na to czy masz na sobie jeansy i t-shirt czy sukienkę.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.