Festiwalowe lato

Obejrzyj stylizacje Answear.com inspirowane jednym z największych festiwali muzycznych Coachella!

To jedyny festiwal muzyczny w Stanach Zjednoczonych, który pod względem swojej popularności i liczby gwiazd na metr kwadratowy mógłby śmiało konkurować z tak prestiżowymi wydarzeniami jak rozdanie Oscarów czy Grammy. I chociaż Coachella Valley Music and Arts Festival to święto muzyki, nad kreacjami na te kilka dni myśli się tak samo długo jak nad suknią czy garniturem, w którym odbiera się nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Tyle że zarówno muzycznie, jak i stylizacyjnie Coachella rządzi się własnymi zasadami, a dokładniej - ich brakiem. Ten swoisty eklektyzm widać po liście gwiazd widocznych na line-upie, rozpisanym na dwa następujące po sobie kwietniowe weekendy. Na Coachelli możemy więc patrzeć, jak AC/DC efekciarsko strzela z armat, rapować z Mac Millerem, że to nasz "Best Day Ever", bądź tańczyć jak dzieci kwiaty przy muzyce Florence and The Machine. To samo dotyczy też stylizacji - modowy miszmasz mamy gwarantowany! Da się jednak wyodrębnić dominujące grupy, które świetnie opisują wybrane tytuły piosenek.

To jedyny festiwal muzyczny w Stanach Zjednoczonych, który pod względem swojej popularności i liczby gwiazd na metr kwadratowy mógłby śmiało konkurować z tak prestiżowymi wydarzeniami jak rozdanie Oscarów czy Grammy. I chociaż Coachella Valley Music and Arts Festival to święto muzyki, nad kreacjami na te kilka dni myśli się tak samo długo jak nad suknią czy garniturem, w którym odbiera się nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.Tyle że zarówno muzycznie, jak i stylizacyjnie Coachella rządzi się własnymi zasadami, a dokładniej - ich brakiem. Ten swoisty eklektyzm widać po liście gwiazd widocznych na line-upie, rozpisanym na dwa następujące po sobie kwietniowe weekendy. Na Coachelli możemy, więc patrzeć, jak AC/DC efekciarsko strzela z armat, rapować z Mac Millerem , że to nasz "Best Day Ever", bądź tańczyć jak dzieci kwiaty przy muzyce Florence and The Machine . To samo dotyczy też stylizacji - modowy miszmasz mamy gwarantowany! Da się jednak wyodrębnić dominujące grupy, które świetnie opisują wybrane tytuły piosenek.

.. materiały prasowe Answear.com/Caochella Festival materiały prasowe Answear.com/Caochella Festival

HIGHWAY TO HELL

I'm on the highway to hell

Highway to hell

Don't stop me

Jedna z największych gwiazd kalifornijskiego festiwalu - zespół AC/CD , zdecydowanie dała czadu, prezentując przy okazji iście rockowe podejście do zabawy, nie tylko poprzez swoje kawałki, które znane są chyba każdej osobie bawiącej się na festiwalu, ale też zachowanie na scenie. Wigoru mógłby pozazdrościć im niejeden dwudziestolatek. Zbuntowanych i punkowo-rockowych stylizacji oczywiście nie zabrakło. Widać więc było oddanych fanów, ubranych w koszulki z ukochanymi zespołami, którzy w przybrudzonych trampkach i postrzępionych dżinsach śpiewali z pamięci ukochane przeboje. Takie lekko niechlujne, niewymuszone stylizacje, w których główną rolę gra przede wszystkim kolor czarny, to ulubiony wybór nie tylko fanów cięższych brzmień, ale także - co dało się zauważyć w tym roku - modelek. Takie mroczne looki w końcu dodają charakteru, a dziewczęta mogą zaprezentować nieco inne oblicze, łącząc stylizacje punkowe z efektownymi czapkami typu beanie czy widoczną, ciężką biżuterią. Swoją zbuntowaną stronę postanowiła w tym roku zaprezentować również Madonna . Jej niespodziewany pocałunek z równie zaskoczonym, co publiczność Drake'm , już następnego dnia był szeroko komentowany w mediach plotkarskich. A królowa, jak to królowa - wie, że nic tak dobrze nie sprzeda jej nowej płyty jak małe zamieszanie. Płyty, której tytuł "Rebel Heart" powinien zresztą wiele tłumaczyć.

.. materiały prasowe Answear.com materiały prasowe Answear.com

BOHEMIAN RHAPSODY

Is this the real life?

Is this just fantasy?

Dzieci kwiaty, królowe boho oraz księżniczki, które dopiero zeszły z latającego dywanu - czy to rzeczywistość czy może już fantazja? Na Coachelli nie mogło zabraknąć barwnych ptaków, które dumnie prezentowały stylizacje w stylu boho . Królowa tej sfory - Florence oraz jej świta w postaci zespołu The Machine , w tańcu pozbawionym jakichkolwiek reguł, narzuciła standardy zabawy! Szaleństwo było też widoczne w boho stylizacjach: kapelusze typu fedora, frędzle i barwne printy - na to decydowali się fani tego stylu. Kobiece zestawy opierały się więc na spódnicach i sukienkach - zarówno długich, jak i krótkich. Z tym że w tym roku dało się zauważyć fascynację specyficznym fasonem tzw. smock dress, czyli krótką sukienką, w lekko oversize'owym kroju, z mocno poszerzonym dołem i dzwonowatymi rękawami. Dziewczyny paradujące po festiwalu decydowały się na łączenie ich z ciężkimi butami, bądź wysoko wiązanymi sandałami, a także zwykłymi conversami. Sporą popularnością cieszyły się również kombinezony. Przy takich stylizacjach wystarczy po prostu posłuchać kawałka "Sweet Sun" zespołu Milky Chance i rozkoszować się egzotyką i radością płynącą ze wszystkich stron, by stylizacja była w 100% udana.

.. materiały prasowe Answear.com materiały prasowe Answear.com

BLUE JEANS

Blue jeans, white shirt

Walked into the room, you know you make my eyes burn

Tworząc te linijki Lana del Rey , świetnie podsumowała, jak wiele mogą zdziałać zwykłe dżinsy . I chociaż piosenkarka nie występowała w tym roku na Coachelli, kawałek musiał zainspirować wszystkich festiwalowiczów, którzy widzieli ją na scenie w 2014, bowiem w tym roku denimowe stylizacje zdecydowanie przeważały. Dało się też odczuć klimat lat 90, i to nie tylko przez takie gwiazdy jak Bad Religion czy Nine Inch Nails , ale właśnie przez charakterystyczną dla tego okresu modę. Tak więc dżins noszony przez ludzi na Coachelli był charakterystycznie sprany i postrzępiony, często z dziurami wyglądającymi na wycięte w domowym zaciszu za pomocą nieco stępionych nożyczek. Popularne okazały się też sukienki inspirowane oversize'owymi koszulami męskimi z charakterystycznym kołnierzykiem i zapięciem na guziki. Pojawił się również stały element festiwalowego looku - ogrodniczki w stylu Dennisa Rozrabiaki, zarówno z krótkimi, jak i długimi nogawkami. Tym razem jednak większość kobiet zdecydowała się na sparowanie ich z krótkim topem, braletem lub po prostu górą od stroju kąpielowego, rzadziej wybierając klasyczne T-shirty. Można też było spotkać fanów stylu normcore, którzy zdecydowali się właśnie na najprostsze zestawienie jeansów i koszulki bez zbędnych nadruków. Ten trend przemycili również występujący artyści, jak choćby Chet Faker , który chyba jednak woli trendy z "1998".

.. materiały prasowe Answear.com materiały prasowe Answear.com

Wszystkie powyżej przedstawione ubrania znajdziecie na Answear.com TUTAJ .

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA