Makijaż brwi

Brwi nadają twarzy wyrazu i postarzają ją lub odmładzają. Często są traktowane po macoszemu, a zasługują na naszą uwagę.

Moda na grube, mocno zarysowane brwi nie oznacza, że możemy przestać je regulować. Chcąc zrobić to idealnie wyznacz dwie linie proste. Pierwsza z nich biegnie od miejsca gdzie kończy się grzbiet nosa a zaczynają nozdrza przez wewnętrzny kącik oka. Drugą ciągniemy z tego samego miejsca przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce w którym linie spotykają się z brwią to jej optymalny początek i koniec.

Każda brew jest wygięta w łuk. Zaburzając jego naturalny kształt sprawiamy, że brew wygląda nienaturalnie i nieatrakcyjnie. Możemy niechcący w ten sposób nadać twarzy wyrazu wiecznego zdziwienia, estetyki w stylu lat 30. lub smutku. Aby tego uniknąć wyznaczamy trzecią linię, którą prowadzimy od tego samego punktu na nozdrzach przez zewnętrzną krawędź tęczówki aż do brwi. Punkt w którym spotyka się z brwią to miejsce na załamanie łuku brwiowego.Ważne jest, by linię zaczynać prowadzić właśnie od początku nozdrzy. Nosy mają różną szerokość i zaczynanie jej w kąciku nosa może wpłynąć na istotne przesunięcia.

Reklama

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Drugim sposobem na regulację kształtu brwi jest makijaż. Pomogą Ci w tym cienie, woski, żele, konturówki, kredki oraz ołówki do brwi w kolorach czarnym, brązowym, szarym oraz grafitowym.

Kolor brwi dobieramy do odcienia włosów. Blondynka może użyć brązów lub popielatych brązów. Brązowe włosy ładnie komponują się z brwiami w kolorze ciemnego brązu bądź w graficie. Czarne brwi pasują jedynie przy czarnych lub ciemnobrązowych włosach. Pamiętaj, że zbyt ciemne brwi postarzają.

Jeśli jesteś posiadaczką gęstych i grubych brwi wybierz matowy cień do brwi. Jeśli nie musisz korygować ich koloru łatwo je uczeszesz i utrwalisz używając wosku do brwi. Możesz też zastosować oba te kosmetyki równocześnie.

Cienkie brwi często wymagają dorysowania brakujących elementów. W większości przypadków najlepiej sprawdzi się szara lub grafitowa kredka, którą następnie delikatnie przykrywamy brązowym cieniem. Dorysowujemy brakujące włoski w środku brwi, ale również w razie potrzeby przedłużamy ją.

Spróbuj zastosować się do powyższych rad, a zobaczysz, jak wiele w wyglądzie zmieniają zadbane i piękne brwi.

Reklama

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Więcej o: