Testujemy zabieg usuwania blizn - laserem ICON

Posiadasz blizny potrądzikowe, po operacji czy po ugryzieniach, które same nie znikną? Polecamy testowany przez nas zabieg laserowego usuwania blizn.

Laser ICON Palomar - NOWA głowica Lux 1540

Amerykańska platforma laserowa uznana za najlepszą na świecie. Głowica Lux 1540 to laser frakcyjny zalecany przy leczeniu przebarwień, wygładzaniu zmarszczek, rozstępach oraz bliznach pourazowych i trądzikowych. Jako jedyny na świecie został zatwierdzony przez restrykcyjną amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) jako skuteczny w leczeniu rozstępów i blizn.

Efekty zabiegu:

Redukcja blizn: po trądzikowych, pourazowych, powypadkowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych (pierwszy zabieg można wykonać już w dniu zdjęcia szwów)

Korekta rozstępów

Wygładzenie zmarszczek

Poprawa napięcia skóry

Likwidacja przebarwień

Opis zabiegu:

Wizyta u lekarza trwa dosłownie kilkanaście minut. Po przeprowadzonym krótkim wywiadzie lekarz przystępuje do zabiegu.

Głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzanie jest jednocześnie od 100 do 320 mikrowiązek w jednym, krótkim impulsie. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką. Zabieg może być stosowany na dowolnym obszarze, gdzie skóra potrzebuje udoskonalenia. Nie jest konieczne stosowanie znieczulenia, ukłucie laseru boli jak ugryzienie czy uszczypnięcie. Po sesji schładza się obolałe miejsce bardzo zimnym powietrzem i smaruje podrażnienie kremem łagodzącym.

Czego można się spodziewać po zabiegu laserem frakcyjnym Palomar i ile razy należy go powtarzać?

Wysoka skuteczność zabiegu połączona jest z krótkim okresem rekonwalescencji. Występujące przez 2 dni zaczerwienienie i drobne strupki można ukryć pod makijażem. Pierwsze efekty zabiegu pojawią się po 2-3 tygodniach. Potem efekt napięcia i pogrubienia skóry będzie się jeszcze wzmacniał. Optymalna liczba zabiegów zależy od stopnia zniszczenia skóry oraz od pożądanego efektu końcowego. Zwykle zaleca się od 3 do 6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodni.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Padaczka
  • Fotodermatozy
  • Opalona skóra
  • Przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec - należy przestać przyjmować na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

Wykonany inny zabieg laserem lub IPL na tę samą okolicę w ciągu ostatnich 6 tygodni (np. depilacja).

Ocena testerki:

Zdecydowałam się na usunięcie laserem blizny na ustach po ugryzieniu psa. Blizna nie była duża, ale lekko zgrubiała i w miejscu po szwach pozbawiona barwnika. W momencie zgłoszenia się do gabinetu miała rok. Pan doktor poinformował mnie, że w moim przypadku uda się usunąć zgrubienia, ale laser nie pomoże na brak pigmentu, który ewentualnie można po zakończeniu leczenia uzupełnić makijażem permanentnym. Zdecydowaliśmy się na 3 sesje z użyciem laseru. Ból podczas zabiegu jest niewielki, potem odczuwa się lekkie pieczenie i szczypanie w miejscu przyłożenia głowicy, pojawiło się też lekkie zaczerwienienie i opuchlizna, ale wszystko zniknęło do wieczora. Od razu po porannym zabiegu mogłam bez problemu iść do pracy. Pomiędzy kolejnymi spotkaniami mijało około miesiąca, dopiero po 2 wizycie zauważyłam, że grubość blizny się zmniejsza, a po 3 faktycznie blizna zmalała a zgrubienie jest niewielkie, choć jednak wyczuwalne. W międzyczasie, i jeszcze kilka tygodni po zakończeniu serii stosowałam miejscowo krem na blizny, wmasowując go kilka razy dziennie.

Ocena: 4/5

Zabieg wykonano w:

Klinka medycyny estetycznej BeautymeD

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54 , Warszawa (blisko metra Natolin)

Rejestracja telefoniczna: +48 605-905-608, +48 691-209-028 Rejestracja poprzez e-mail: rejestracja@beautymed.com.pl

www.beautymed.com.pl