Platformy Prady inspirują

Platformy na słoninie Prady to zdecydowanie najczęściej omawiane buty sezonu letniego. Zobacz jak obuwie z tej kolekcji zainspirowało innych, nie tak drogich projektantów.

Rzadko jeszcze zdarza się, że projektanci wymyślą coś całkiem nowego, co szerokim echem odbija się w świecie mody.

Prada w sezonie wiosna/lato 2011 wypuściła kolekcję, która pod względem krojów, wzorów, kolorów i akcesoriów mocno namieszała w mediach.

Jej słynne już platformy na słoninie w paski i fikuśne zawijańce, wszystko inspirowane męskimi półbutami noszą wszystkie dziewczyny, które na to stać. Te, których nie stać, szukają butów podobnych.

Koturny Prady, ok. 1800 zł

Znajdą je u Jeffreya Campbella , znanego z tego, że przerabia wzory markowych butów na tańsze (nie aż tak jednak tanie!) modele. W przypadku Prady mamy jednak do czynienia niemal z plagiatem . Projektant o tym nazwisku pozwolił sobie na dosłowne skopiowanie słoninek Prady, co zaskoczyło nas, bo mamy szacunek do jego pracy i lubimy charakterystyczne modele jego butów.

Koturny Campbella, 650 zł

Campbell wziął na warsztat zarówno półbuty, jak i koturny ze zdobieniami . Owszem, wyszło pięknie, ale czy warto było psuć sobie opinię? Tym bardziej, że za buty musimy zapłacić od 480 do 650 zł . Dla przeciętnej klientki to wciąż bardzo drogo.

Asos też inspirowało się platformami Prady, ale już w mniej dosłowny sposób, co tylko wyszło butom na dobre. Podobna podeszwa na pewno będzie widoczna jeszcze w następnym sezonie, ale tej marki nie można chociaż posądzić o plagiat .

Buty Asos do kupienia za ok. 250 zł

Więcej:

Szorty Chloe inspirują sieciówki

Plagiaty w modzie:
Więcej o: