Całoroczna ochrona twarzy - ekran Nuxe

Nuxe opracował przełomowy dla ochrony skóry twarzy krem. Ecran Prodigieux z ekstraktem z jaśminu i filtrem SPF 30 zabezpieczy twarz zarówno zimą, jak i w upalnym słońcu.

10 lat trwały prace nad antyutleniaczami i w końcu Nuxe może pochwalić się kremem, który oferuje całkowitą ochronę skóry przed fotostarzeniem i czynnikami atmosferycznymi. Krem posiada dość wysoki filtr SPF 30 , który wystarcza nie tyko do codziennego biegania po mieście, ale nawet podczas niedługiego opalania.

Młode kobiety już dawno poszukiwały kremu, który poradziłby sobie z miejskim smogiem, spalinami i innymi zanieczyszczeniami, które przyklejają się do niej, mieszają się z sebum i makijażem , zwiększając w ten sposób ilość wolnych rodników, wytwarzanych przez organizm człowieka. Mogą one wywołać procesy zapalne, prowadzące do dyskomfortu i odwodnienia skóry, uszkodzenia jej komórek, a także mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry.

Nuxe wyselekcjonował 3 wyjątkowe składniki aktywne i połączył je, by zapewnić skuteczną, optymalną, przeciwrodnikową ochronę skóry: ekstrakt z kakao, jaśminu i witaminę E.

Ekstrakt z kakao opóźnia proces starzenia się komórek naskórka, zmniejszając liczbę starzejących się komórek o 50% i pomaga chronić skórę przed uszkodzeniem komórek DNA (ekstrakt bogaty jest w polifenole- silne przeciwutleniacze).

Ekstrakt z jaśminu zapewnia idealną, skuteczną ochronę komórek skóry.

Witamina E dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym zapewnia integralność komórkową.

Krem ma konsystencję półpłynną , co początkowo może zaskoczyć w używaniu - wcześniej należy go wstrząsnąć, i podczas stosowania może wydawać się tłusty - jednak już chwilę po aplikacji całkowicie wchłania się, wręcz matując skórę . Można go stosować samodzielnie, lub razem z dziennym kremem.

Makijaż dobrze się na nim rozprowadza i utrzymuje a warto jeszcze dodać, że aplikacji towarzyszy delikatny kwiatowy zapach (na który składa się aromat świeżej cytryny, soku z aloesu, pomarańczy, świeżej róży, konwalii, wody morskiej, bursztynu, białego piżma), który rzadki jest przy kremach ochronnych z filtrem.

Ecran Prodigieux ma ponadto wygodne, kieszonkowe opakowanie , krem można więc nosić ze sobą w torebce i w chwilach narażenia na promienie UV nakładać go dodatkowo.

Cena: 70 zł za 30 ml. Kosmetyki Nuxe dostępne są wyłącznie w aptekach.

Więcej:

Kwiatowe kosmetyki Organique

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.