Wiosenne trendy we fryzurach

Szybki przegląd wiosennych tendencji

Jakie długości i jakie fryzury dla różnych długości włosów będą modne tej wiosny?

Na wiosnę będą modne wszystkie długości włosów. Najważniejsze, że powinny być warstwowo wycieniowane, przy czym przy cieniowaniu trzeba wziąć pod uwagę, czy włosy są grube, cienkie, kręcone i tak dalej. Modne są nadal fryzury krótkie a la bob, paź, fryzury średnie oraz długie: proste i kręcone - delikatnie wycieniowane, ale nie strzępione. Każda z fryzur może zostać połączona z grzywką prostą lub wycieniowaną na bok, ale nie ciężką. Każdą z fryzur dobrze jest też połączyć z kolorem, wtedy strzyżenie wygląda wyjątkowo. Fryzjer powinien pamiętać też przy strzyżeniu, że kobiety nie zawsze umieją modelować czy prostować włosy, dlatego fryzura musi być dobrana do możliwości każdej z nich.

Jakie strzyżenie zatem zrobić, żeby łatwo było często zmieniać uczesanie?

Strzyżenie zawsze dobieramy do jakości włosów, kształtu twarzy, ramion i szyi. Jeżeli włosy są dobrze ostrzyżone, to mamy szanse zrobić z nich każdą fryzurę, bez względu na typ podstawowego strzyżenia. Włosy długie powinny być wycieniowane na całej dłigości. Takie włosy możemy kręcić, podpinać, upiąć w wystylizowany koński ogon . Fryzury krótkie można zaczesać gładko albo wystylizować bardzo awangardowo.

Modne będą włosy proste, falowane, czy raczej kręcone?

Od kilku lat modne wszystkie rodzaje fryzur i długości. Ja zawsze zwracam uwagę na pielęgnację włosów. W przypadku, kiedy modne są włosy proste, nie namawiam kobiet posiadających włosy kręcone, żeby je prostowały. Włosy powinny być zadbane.

Jakie kolory? Są jakieś nowe trendy w farbowaniu, pasemkach, balejażu? Blond, rudy, brąz? Ciepłe czy zimne odcienie?

Modne będą wszystkie odcienie ciepłe, np. miodowe blondy i złociste brązy. Pamiętajmy, że kolor zawsze dobieramy do osoby i zawodu, jaki wykonuje. Platynowy blond to nie kolor dla kobiety o śniadej cerze i brązowych oczach. Fryzura musi też pasować do stylu życia i osobowości każdej kobiety. Prawniczka czy prezes firmy nie może zrobić sobie awangardowych koloryzacji, czy np. wygolić połowę głowy.

Czy są jakieś nowości kosmetyczne lub zabiegowe, związane z pielęgnacją włosów latem?

Jako stylista marki Joico zawsze w okresie letnim dobieram takie kosmetyki, które dają nam możliwość zadbania o nawilżenie i o kolor włosów. Na pewno polecam zawsze rekonstrukcję marki Joico - przed okresem letnim i po nim. Rekonstrukcja daje szanse odbudowania nawet najbardziej zniszczonych przez słońce lub koloryzację włosów. Włosy stają się gładkie, lśniące i mocne.

Czy modne będą jakieś "efekty specjalne", takie jak mokra Włoszka, look na włosy potargane wiatrem, dziewczyna surfera...?

Tak, modne będą też fryzury potargane wiatrem i awangardowe stylizacje na wyjścia czy do sesji zdjęciowych. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie zrobić sobie krzywdy przy stylizacji. Modne są i będą końskie ogony. Warunek konieczny: włosy muszą być ładne, zdrowe i sięgać co najmniej ramion.

Jakie upięcia nosić na wielkie wyjścia tego lata?

Na pewno modne są upięcia klasyczne, polecam np. "banana", który pasuje do każdego ubrania i nie tylko na wyjątkowe wieczory. Modne są też upięcia hiszpańskie, czyli nawiązujące do stylu retro (pamiętacie musical "Evita"?). Z włosów kręconych w ogóle możemy bardzo łatwo stworzyć wyjątkowe upięcia i podpięcia - zawsze niemal mają dużą objętość i są dość sztywne, dzięki czemu łatwiej utrzymują się w nadanym kształcie fryzury.

Więcej o: