Porada Groszków: za krótka lub za długa szyja

często dostajemy od Was listy, w których narzekacie na swoje szyje. Że za krótkie, za długie, zbyt szczupłe, zbyt okrągłe... A przecież szyja do jeden z najładniejszych fragmentów kobiecego ciała. Przeczytaj, jak podkreślić jej atuty!

Jeśli masz zastrzeżenia do swojej szyi, powinnaś zrewidować swój stosunek do własnego ciała. Najprawdopodobniej poświęcasz zdecydowanie zbyt dużo uwagi swojemu wyglądowi i na siłę doszukujesz się w nim wad! Jeśli jednak naprawdę masz zastrzeżenia do swojej szyi, przeczytaj, jak ją "udoskonalić".

Jeśli masz "żyrafi" problem , noś rzeczy ze stójką, golfem lub z wiązaniami na szyi. Zbawienny okaże się także szal . Unikaj ubrań z głębokimi dekoltami, wybieraj raczej te łódkowate. Oto przykłady sprzyjających modeli ubrań dla za długiej szyi:

Kurtka DKNY: 455 euro ( www.net-a-porter.com ); golf Karl Lagerfeld: 152,83 euro (www.net-a-porter.com); bluza House : 71,89 zł

Jeśli Twoja szyja jest za krótka, wybieraj długie, pionowe dekolty, pionowe plisy i wzory. Dobrym rozwiązaniem jest zakładanie długich kolczyków oraz łańcuszków. Nigdy nie noś golfów, łódkowych dekoltów lub kołnierzyków tuż pod szyję. Klasyczne, półokrągłe wykończenie t-shirtu też nie jest dla Ciebie. Oto propozycje dla "pingwiniego" problemu:

Żółta sukienka Celine: 830 euro (www.net-a-porter.com); żakiet Donna Karan: 1545 funtów ( www.brownsfashion.com ); czarna sukienka DKNY: 338,90 euro (www.net-a-porter.com)

Ostatnia, oczywista rada - nie przejmuj się! Nie jesteś sama - Joanna Jabłczyńska i Frytka też nie mają łabędziej szyi, co wcale nie odejmuje im uroku!

Bursztynowa kolekcja Apart

Biżuteria Dyrberg Kern

Czytaj w Znam.to: Czy Twoja cera może być szczęśliwa?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.