Gwen Stefani i jej szafa

Pomysłowa, kreatywna, słynąca z oryginalnych strojów, a przy okazji piękna i seksowna - już kilka razy znalazła się na liście najpiękniejszych kobiet świata - Gwen Stefani.

Jej ubiór zawsze jest niebanalny, na scenie, w teledyskach i na co dzień. Zdecydowanie, ulubione zestawienie kolorów Gwen to czarny z białym - wydaje się, że większość rzeczy ma w tych barwach: od płaszczy, swetrów, T-shirtów, po oprawki okularów szale i paski. Gwen lubi zakładać spodnie 3/4, buty na wysokim obcasie a do nich szerokie paski i duże okulary.

Gwen Stefani

W jej strojach nie brak też męskich akcentów, takich jak chociażby krawaty, szelki czy kaszkiety. Najlepiej jednak wygląda w sukienkach. Na przykład na rozpoczęciu swojej trasy koncertowej The Sweet Escape w sali The Pearl pojawiła się w czarno białej sukience z szerokim pasem z odsłoniętym ramieniem. Zakłada też kreacje znanych projektantów: suknie Vivienne Westwood, Chanel (w ślicznej czarnej mini od Chanel pojawiła się na rozdaniu nagród NRJ we Francji). Na własnym ślubie miała śnieżnobiałą suknię, zabarwioną u dołu ostrym amarantem, zaprojektowaną specjalnie dla niej przez Johna Galliano, dyrektora artystycznego domu mody Dior. Jednak odkąd sama zaczęła przygodę z modą najczęściej można ją zobaczyć w ubraniach własnego pomysłu.

Gwen Stefani z synem

Zobacz teledysk Gwen Stefani i zwróć uwagę na stylizacje

Pierwszą kolekcję stworzyła w 2004 roku pod czujnym okiem fachowców z domu mody Versace. Projekty sygnowane nazwą L.A.M.B. (od tytułu płyty Love. Angel. Music. Baby. ) to m.in. ubrania, torby i czarne, niebieskie i żółto-zielone buty na wysokich platformach. Nie brak w niej krótkich fasonów, żywych kolorów, geometrycznych akcentów i ultrawysokich butów. Hollywoodzcy paparazzi szybko zauważyli, że gadżety z tej linii maja takie gwiazdy jak Halle Bery czy Carmen Electra. Z własnej kolekcji Gwen najczęściej zakłada suknię w lamparcie cętki, morskie bluzy, kaszmirowe lub skórzane kurtki, sukienki z nadrukami, płaszcze typu trencz. Jednak niekiedy np. na rodzinny spacer, Gwen potrafi założyć rozciągnięte, workowate spodnie, marynarkę i kalosze... To się nazywa odważny styl ubierania...

Kontrowersyjny styl Gwen

tekst - Marta Kruszyńska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.