Rewolucja - roślinna farba do włosów!

Z myślą o osobach wyjątkowo wrażliwych, skłonnych do alergii oraz tych, które propagują zdrowy, naturalny styl życia, BIOKAP® Nutricolor stworzył farby do włosów o właściwościach pielęgnacyjnych.

BIOKAP? Nutricolor to pielęgnacyjne farby do trwałej koloryzacji włosów, o naturalnej formule z wysoką zawartością składników pochodzenia roślinnego, delikatne dla skóry głowy oraz słabych włosów. Stworzone zostały, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, bowiem ze składu farb BIOKAP? Nutricolor wyeliminowane zostały niektóre wysoce drażniące substancje chemiczne, odpowiedzialne za uczulenia i niszczenie włosów.

BIOKAP? Nutricolor dodaje włosom blasku, swobody i sprężystości. Unikalna paleta 35 kolorów ukazuje zróżnicowanie naturalnych odcieni przy każdym ruchu oraz podkreśla świeżość barwy.

Farby BioKap? Nutricolor POLECANE są dla:

v osób ze skłonnością do alergii i reakcji uczuleniowych

v osób, które propagują naturalny, zdrowy styl życia

v osób, którym zależy na trwałej, lecz bezpiecznej koloryzacji

v kobiet w ciąży, które nie chcą stosować standardowych chemicznych farb

GWARANCJE BioKap? Nutricolor:

v Doskonałe pokrycie siwych włosów

v Długo utrzymujący się kolor

v Ponad 90% aktywnych składników roślinnych

v Maksymalna ochrona skóry głowy

v Zawartość sztucznych substancji sprowadzona do koniecznego minimum

v Pielęgnacja po farbowaniu

v Krem ochronny na skórę głowy

v Naturalny filtr UV

v Produkt bardzo łatwy w użyciu

v Możliwość dzielenia mieszanki

Filozofia produktów BIOKAP? Nutricolor łączy w sobie tradycję fitokosmetyki, opartą na składnikach naturalnych, przyjaznych dla środowiska i łagodnych dla skóry, z zaawansowaną technologią. Efektem tego naukowego przedsięwzięcia są produkty najwyższej jakości, o gwarantowanej skuteczności i dobrze tolerowane przez najwrażliwszą skórę głowy.

Produkty BIOKAP? Nutricolor powstając we włoskich laboratoriach firmy Biosline, posiadają w swym składzie formuły przebadane z wykorzystaniem sprawdzonych technologii kosmetycznych. Poddawane są ciągłym testom mikrobiologicznym, co gwarantuje ciągłą i wysoką jakość każdego produktu.

BIOKAP? Nutricolor produkowane są z wyselekcjonowanych składników, roślinnych. Najważniejsze z nich to: orzechy kokosowe, ziarna palmowe, oliwa, ziarna soi, owoce drzew i owoce cytrusowe. Nie ma wśród nich składników pochodzenia zwierzęcego.

Przewaga składników roślinnych jest tak duża, iż można stwierdzić, że substancja koloryzująca wytworzona jest w ponad 90% z surowców roślinnych . Pozostałe 10% składników jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych. Poziom barwników w mieszance jest zawsze poniżej 2,5%.

Farby do włosów BIOKAP? Nutricolor zawierają w swoim składzie aktywne wyciągi roślinne, które stanowią ponad 90% mieszanki koloryzującej.

Proteiny roślinne (sojowe, pszenne, owsiane, ryżowe), których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie oraz ochrona włosów przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych

. proteiny pszenne - nawilżają i odżywiają

. proteiny sojowe - chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiska

. proteiny ryżowe - nadają miękkości i odżywiają

. proteiny owsiane - tworzą na włosach powłokę zmiękczającą i uelastyczniającą

Liofilowe kwasy owocowe, które poprawiają stopień wchłaniania farby. Dzięki działaniu polegającym na powolnym uwalnianiu, wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy. Kwasy owocowe uwalniane są na fragmentach skóry, które są najbardziej narażone na podrażnienia spowodowane wysokim Ph w trakcie nakładania. Dzięki temu gwarantują skuteczną ochronę przed podrażnieniem i uczuleniem skóry.

Wyciąg z wierzby stanowiący naturalny filtr UV. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji. Ponadto, zabezpiecza wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocne, natomiast końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem. Efekt końcowy jest wyjątkowo zadowalający: miękkie, lśniące i mocne włosy.

Olejek arganowy, który łagodzi objawy alergii oraz działa przeciwzapalnie. Zawarte w nim witamina E oraz fitosterole pomagają w regeneracji naskórka oraz jego ochronie. W efekcie nawilżają i wzmacniają włosy oraz pielęgnują skórę głowy.

BIOKAP? Nutricolor to linia farb pielęgnacyjnych w dwóch seriach:

BIOKAP? Nutricolor Seria Pomarańczowa zawiera w swoim składzie aktywne wyciągi roślinne, które stanowią ponad 90% mieszanki koloryzującej i są to: proteiny roślinne, liofilowe kwasy owocowe, wyciąg z wierzby i olejek arganowy. Nie ma w nich praktycznie miejsca na chemię oraz szkodliwe substancje tj.: nikiel, amoniak, parabeny, rezorcyna, silikon, hydrochinon itp.

Paleta zawiera 22 kolory

BIOKAP? Nutricolor Seria Zielona Delicato zawiera w swoim składzie te same aktywne wyciągi roślinne co seria pomarańczowa, jednak różni się tym, że nie zawiera barwnika chemicznego PPD (parafenylenodiaminy). Jako zamiennik zastosowano w niej zbiór barwników o innym wzorze chemicznym w bardzo małych stężeniach. Dzięki temu udało się uzyskać bogatą paletę odcieni, a jednocześnie zminimalizować ryzyko podrażnień i zagwarantować maksimum ochrony dla osób szczególnie wrażliwych.

Paleta zawiera 13 kolorów

Cena: ok. 36 zł / 75 ml

Wszystkie produkty z linii BIOKAP? Nutricolor dostępne są wyłącznie w aptekach.

Listę aptek znaleźć można na www.biokap.pl/jak-kupic-biokap/

Więcej o: