XII edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland 16-19 kwietnia Łódź

W dniach 16 - 19.04.2015 w Łodzi odbędzie się już dwunasta edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Kolejna edycja polskiego tygodnia mody zorganizowana zostanie na terenie Hotelu DoubleTree by HILTON, halach produkcji filmowej WYTWÓRNIA oraz TOYA Studios.

Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy - to miejsce, które nawiązuje do filmowej tradycji Łodzi. Projekt budynku DoubleTree by Hilton został wielokrotnie nagrodzony prestiżowymi nagrodami. Jego twórca, Stefan Kuryłowicz, zakodował w fasadzie budynku pierwszą klatkę pierwszego polskiego powojennego filmu "Zakazane Piosenki" z Danutą Szaflarską w roli głównej. Ale nie tylko w ten sposób dzięki FashionPhilosophy Fashion Week Poland nastąpi niezwykłe spotkanie dwóch kreatywnych filarów Łodzi - mody oraz filmu.

Fashion Week w Łodzi Fashion Week w Łodzi  Fashion Week Poland w łodzi Fashion Week Poland w łodzi

Co nowego podczas XII edycji Fashion Week Poland?

Oprócz zmiany lokalizacji, organizatorzy planują wprowadzić kilka istotnych zmian w formacie imprezy. Nowością będzie większa ilość pokazów OFF i Studio , które tym razem odbywać się będą w bliskim sąsiedztwie głównych wydarzeń, w hali filmowej OPUS FILM. Kolejną nowością będzie dodatkowy dzień pokazów dedykowany projektantom kolekcji denimowych, który zorganizowany zostanie przy współpracy z międzynarodowymi autorytetami tej branży. Organizatorzy już teraz zapowiadają udział wielu projektantów z Polski, oraz reprezentantów europejskich tygodni mody, w tym ModaLisboa, Lviv Fashion Week, Berlin Fashion Week. Podczas polskiego Fashion Week nie zabraknie strefy "Showroom", gdzie pokaże się ponad 60 wyselekcjonowanych marek projektanckich.

Więcej o: