Isabel Marant dla H&M

Już od 14 listopada w sklepach będzie dostępna specjalna kolekcja H&M zaprojektowana przez Isabel Marant

H&M ma przyjemność ogłosić, że autorką jesiennej kolekcji będzie paryska projektantka Isabel Marant . Mieszając styl miejski i elegancką bohemę z duchem rock 'n' rolla Isabel Marant nadaje swojej kolekcji prawdziwie francuski czar. Kolekcja dla H&M to garderoba modowych must-have, zainspirowanych charakterystycznym stylem projektantki. Kolekcja, w której znajdą się ubrania i akcesoria dla kobiet i nastolatek, będzie dostępna od 14 listopada 2013 w około 250 sklepach na całym świecie i w sprzedaży online. Isabel Marant stworzy również swoją pierwszą kolekcję dla mężczyzn.

- Schlebia mi ta współpraca. H&M pracuje z najlepszymi projektantami i zaproszenie mnie do tego grona jest ogromnym zaszczytem. Moim celem jest stworzenie czegoś praktycznego, co kobiety będą chciały nosić na co dzień i będą nosiły to z pewną nonszalancją. Myślę, że taka nonszalancja jest bardzo paryska: ubieramy się nie zwracając zbytniej uwagi na to, co na siebie wkładamy, a i tak wyglądamy bardzo sexy. Takim duchem przesiąknięta jest moja kolekcja. Wszystko można ze sobą łączyć zależnie od instynktu; postrzegam modę jako coś bardzo indywidualnego - mówi Isabel Marant.

- Bardzo się cieszymy, że Isabel Marant zaprojektuje gościnnie kolekcję dla H&M. W bardzo współczesny sposób łączy ona różne elementy w swoich kolekcjach, tworząc swobodny, miejski styl. Isabel Marant ma doskonałe wyczucie detali etnicznych i rzadką umiejętność tworzenia czegoś, co ludzie naprawdę chcą nosić - mówi Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

 

Isabel Marant o swojej współpracy z H&M

Isabel Marant, urodzona i wychowana w Paryżu, zaczęła projektować własne ubrania już w szkole średniej. Absolwentka słynnego Studio Berçot zaczynała swoją karierę w świecie mody od projektowania biżuterii, a następnie dzianin. Jej pierwsza firmowana własnym nazwiskiem kolekcja pojawiła się w roku 1994. Dziś prowadzi znany na całym świecie dom mody i sieć butików. Jej paryski styl, będący szykowną mieszanką bohemy i męskiego krawiectwa, z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.