Paradox - moda Slow Fashion

Paradox to projekt, w którym oprócz ubrań, autorzy propagują filozofię Slow Fashion. Paradox to świetna alternatywa wobec ubrań produkowanych masowo i szybko.

Marka Paradox tworzy zgodnie z trendem Slow Fashion , propagującym zdrowe podejście do zakupu ubrań. Zdaniem Izabeli Miłosz-Damaziak , projektantki Paradox, Slow Fashion to styl życia, racjonalne i bardzo mądre, długoterminowe decyzje.

Slow Fashion nie jest przejściowym trendem, modą, która minie. Jeśli na przykład zaczniemy kupować żywność ekologiczną, nie będziemy chcieli już wrócić do tej, która jest produkowana masowo i sprzedawana w hipermarketach. Poczujemy, że jest innej jakości i jest po prostu zdrowsza - dodaje.

Zgodnie z filozofią Slow Fashion ubrania kupujemy w podobny sposób. Czytamy metki, interesujemy się tym gdzie i w jaki sposób zostały wyprodukowane. Paradox wyznaje pięć zasad, które stosuje przy projektowaniu i szyciu swoich ubrań. Mówią one na przykład o tym, że marka pracuje wyłącznie z polskimi dostawcami i szwalniami, dba o relacje z nimi, także dobrze wynagradzając ich za pracę. - To często powtarzana zasada, ale opinie klientów w naszej pracy są bardzo ważne. Słuchamy ich i tworzymy dla nich. Wiemy że oczekują krótkich serii ubrań, możliwie najlepiej dopasowanych do ich obecnych potrzeb i takich, które starczą im na dłużej. Mają więc świetną alternatywę wobec oferty sieciowych sklepów - przekonuje Miłosz-Damaziak.

Zgodnie z filozofią Slow Fashion ubrania kupujemy w podobny sposób. Czytamy metki , interesujemy się tym gdzie i w jaki sposób zostały wyprodukowane. Paradox wyznaje pięć zasad , które stosuje przy projektowaniu i szyciu swoich ubrań. Mówią one na przykład o tym, że marka pracuje wyłącznie z polskimi dostawcami i szwalniami , dba o relacje z nimi, także dobrze wynagradzając ich za pracę.

To często powtarzana zasada, ale opinie klientów w naszej pracy są bardzo ważne. Słuchamy ich i tworzymy dla nich. Wiemy że oczekują krótkich serii ubrań, możliwie najlepiej dopasowanych do ich obecnych potrzeb i takich, które starczą im na dłużej. Mają więc świetną alternatywę wobec oferty sieciowych sklepów - przekonuje Miłosz-Damaziak.

Z duchem filozofii Slow Fashion wiąże się także brak nadmiernego i niepotrzebnego zużycia energii i surowców. To zaś z kolei pozytywnie wpływa na nasze najbliższe otoczenie i sprawia, że po prostu dobrze się z tym czujemy.

Paradox nie tworzy sezonowych ofert. Ubrania są nazywane kolejnymi numerami , które co kilka tygodni dodawane są do pełnej kolekcji. Najnowszy zestaw opatrzony numerami Px20 - Px28 zawiera cieplejsze wersje spodni, sukienek, spódnicy, czy na przykład szalokokomin i nieelektryzującą włosy czapkę z wełny.

Więcej o marce znadziesz na: www.paradoxproject.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.