Damskie ubrania i dodatki na zimowe wycieczki - nasze propozycje

Jedziesz na zimowe wakacje? Wybierasz się na narty lub snowboard? Sprawdź z nami czego nie możesz zapomnieć.

Zmienna pogoda w górach

Jeśli chcesz zdobyć górski szczyt, odpocząć podziwiając śnieżny krajobraz albo pojeździć na nartach pamiętaj o byciu przygotowanym na każde warunki atmosferyczne. Pogoda w górach jest nieprzewidywalna, w kilka chwil z pięknego słońca i bezchmurnego nieba aura może zmienić się na silny, porywisty wiatr i śnieg z deszczem. Warto być zabezpieczonym na każdą ewentualność, dlatego polecamy wybieranie damskich ubrań narciarskich.

Moda na stoku?

Coraz częściej słyszy się o modzie na górskim stoku, powstają specjalne zimowe kolekcje, by dobrze wyglądać w czasie zimowych wycieczek. Naszym zdaniem ubrania w góry powinny być przede wszystkim ciepłe i zapewniające komfort. Wybierz damskie ubrania w intensywnych kolorach, dzięki czemu znajomi czy rodzina bez problemu rozpoznają Cię na stoku.

Jak ubrać się w góry?

Należy dobrać nasz ubiór do aktywności. Inaczej ubierzemy się, żeby spacerować, inaczej by uprawiać górską wspinaczkę. Warto wybierać ubrania wykonane z ciepłych materiałów. Po pierwsze, zapewnią nam one komfort termiczny. Po drugie, damskie ubrania z angory czy kaszmiru są ciepłe, a zarazem cienkie, dzięki czemu możemy ubrać się na cebulkę - założyć kilka warstw. Ważne jest, by nasze okrycie wierzchnie, zarówno kurtka jak i spodnie, były wykonane z wytrzymałego, najlepiej wodoodpornego materiału. Wybierając kurtkę postawmy na modele z kapturem oraz kołnierzykami-stójkami chroniącymi szyję.

O jakich ubraniach i dodatkach nie można zapomnieć?

Wybierając się na zimową wycieczkę trzeba pamiętać o kilku ubraniach oraz akcesoriach. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie obuwie. Najlepiej sprawdzą się śniegowce. Zadbajmy także o ciepłe ubrania pod spód. Dobrym rozwiązaniem są zestawy odzieży termoaktywnej, dodatkowo możemy założyć ciepły sweter oraz grube skarpetki. Jeśli mowa o dodatkach, nie zapomnijmy o czapkach, szalikach i rękawiczkach. Dla osób uprawiających sport przydatne okażą się również gogle narciarskie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl