Płaszcze i kurtki na zimę - przegląd najważniejszych trendów

Sprawdzamy, jakie trendy najbardziej wyróżniają się wśród tegorocznych płaszczy i kurtek.

Trendy jesień/zima 2015

Trendy na jesienne i zimowe miesiące 2015 to przede wszystkim kontynuacja zeszłorocznego zauroczenia projektantów stylem retro. Czerpią inspiracje m.in. z lat 60., 70. i 80. Przejawy stylu wymienionych epok znajdziesz w obowiązujących fasonach, które zyskały nowoczesne elementy wykończenia. Właściwie we wszystkich elementach garderoby przeważa prostota połączona z zaskakującymi detalami. Mogą być nimi biżuteryjne zdobienia lub łączenia przeciwstawnych faktur i kolorów. Sprawdziłyśmy, w jaki sposób trendy 2015 unaoczniają się w najpopularniejszych modelach kurtek i płaszczy.

Płaszcze

Jednymi z najcieplejszych i najpopularniejszych modeli są wełniane płaszcze. Oprócz tradycyjnych propozycji zapinanych na guziki i delikatnie rozszerzających się ku dołowi, popularne są również pudełkowe fasony nawiązujące do lat 60. Możesz pójść o krok dalej i zdecydować się na oversizowy krój, w którym jeden z elementów ulega powiększeniu. Płaszcze oversize bywają trudne do wystylizowania. Zdecydowanie najlepiej wyglądają z butami na płaskim obcasie oraz z torebkami szoperkami lub kuferkami. Dobrze łączą się z obuwiem sportowym.

 

Płaszcze i kurtkiPłaszcze i kurtki

 

Choć pojawiały się już wcześniej, to jednak dopiero w tym sezonie przeżywają szczyt swojej popularności płaszcze o kimonowym kroju. Rozpięte poły płaszcza ładnie się układają i idealnie wieńczą najróżniejsze stylizacje. Gdy go zapniesz i (najczęściej) przewiążesz paskiem, tworzą zgrabny dekolt. Tego typu płaszcz możesz zestawić zarówno z ultrakobiecymi butami na obcasie, jak i z płaskimi muszkieterkami.

Zupełnie odmienne od płaszczy kimonowych są puchowe modele, które w ostatnich latach przeszły prawdziwą rewolucję. Straciły na objętości i zyskały kobiece elementy, jak pasek lub przeszycie na wysokości talii. Dzięki tym zabiegom stały się odpowiednim okryciem wierzchnim nie tylko na luźny weekendowy dzień. Coraz częściej wkładamy je do eleganckiej stylizacji i butów na obcasie.

Kurtka

Z zimą najczęściej kojarzą nam się puchowe kurtki, które zapewniają dużo ciepła i są bardzo wygodne. Podobnie jak puchowe płaszcze mogą być bardzo cienkie i kształtować figurę dzięki zastosowaniu odpowiednich krojów i detali. Najczęstsze kolory to szary, granat i czerń. W tym roku modne są również barwne modele lub posiadające chociaż jeden kolorowy akcent.

Dużą popularnością cieszą się również parki, których zimowe wersje często mają wykończony futerkiem kaptur. Spodobają się tym z Was, które lubią przedłużone kurtki sięgające aż za pośladki. Cechą charakterystyczną parki jest zapewnienie Ci ochrony przed wiatrem oraz wodoszczelność.

Dzieckiem ubiegłego wieku jest bomber jacket. Pożyczona od amerykańskich pilotów kurtka występuje też w zimowej, ocieplanej wersji. Jest trochę podobna do puchowych kurtek, ale gdy uszyje się ją z połyskującego materiału lub zamszu, natychmiast zmienia swój charakter.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ