Ubrania sportowe w rozmiarze 42+. Przegląd na siłownie i nie tylko

Chcesz zacząć nosić rozmiar lub dwa mniej? Czas zacząć ćwiczyć! Z ubraniami z naszego przeglądu, nie będziesz mieć wymówki.

Sport to nie tylko zdrowie, ale też najlepsza metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów i nadania ładnego kształtu naszej sylwetce. Często ciężko jest zacząć, ponieważ na siłowni czy fitnessie widzimy wiele szczupłych, dobrze zbudowanych kobiet. Pamiętaj, że jeśli starczy Ci wytrwałości to sama też będziesz tak wyglądać. Dobrym początkiem będzie wybór odpowiedniego stroju sportowego, w którym poczujesz się atrakcyjnie i pewnie siebie, a na dodatek będzie Ci wygodnie wykonywać każde ćwiczenie.

Strój sportowy powinnaś dobierać do dyscypliny i rodzaju ćwiczeń, jakie chcesz wykonywać. Nawet jeśli zaczynasz od ćwiczeń w domowym zaciszu, zadbaj o wygodne ubranie z materiałów, które dobrze odprowadzają wilgoć. Dla bezpieczeństwa i zdrowia, bardzo ważne jest odpowiednie obuwie. Inne buty nadają się do biegania na bieżni czy w terenie, inne na fitness. W przypadku kobiet noszących rozmiar XL, częstym problemem, który zwiększa dyskomfort ćwiczeń, jest duży biust.

Nosząc rozmiar biustonosza powyżej C powinnaś pomyśleć o zakupie sportowego biustonosza. Taki biustonosz doskonale zapobiega podskakiwaniu biustu podczas ćwiczeń, dzięki czemu kręgosłup nie jest tak obciążony. Odpowiednie podparcie biustu zapewni Ci też dużo większy komfort ćwiczeń i nie będziesz się krępować podskakującymi pod samą szyję piersiami.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ