Przejściowe płaszcze na początek jesieni. Ponad 20 propozycji!

Klasyczny trencz czy prochowiec to doskonały wybór dla każdej kobiety, bez względu na sylwetkę i typ figury. Jeśli jeszcze nie masz go w swojej szafie, zobacz nasze propozycje.

Zbliżająca się jesień może dostarczyć modowych rozterek - czy włożyć już ciepłą kurtkę, czy jeszcze nie? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest przejściowy płaszcz, który sprawdzi się zarówno na początku jesieni, jak i na wiosnę. Dlatego warto w niego zainwestować, jeżeli jeszcze nie posiadasz go w swojej szafie.

Płaszcze typu trencz lub prochowiec to dwie najbardziej klasyczne pozycje z kategorii płaszczy przejściowych. Pierwszy to dwurzędowy płaszcz ściągany paskiem w talii, drugi z kolei to cieńszy płaszcz, który ma przede wszystkim chronić przed wiatrem. Oba płaszcze doskonale sprawdzą się na jesień, dlatego wybierz taki, który najlepiej będzie pasować do Twojej sylwetki. Dostępne są w trzech długościach - mini, midi i maxi, a każdy z nich sprawdzi się w innej sytuacji.

Jeżeli dużo chodzisz po mieście i przemieszczasz się komunikacją, wybierz dłuższy płaszcz, który ochroni też pupę, czy uda przed chłodem. Z kolei płaszcz w wersji mini sprawdzi się głównie do samochodu. Łączy też elegancję z zaletami kurtki. A jaki fason wybrać dla siebie? Trencz sprawdzi się doskonale u szczupłych dziewczyn i tych kobiet, które nie mają zbyt obfitego biustu, ponieważ podkreśla właśnie górne partie ciała i tam dodaje objętości. Z kolei prochowiec, dzięki wiązaniu w talii i szerokim dekolcie stworzy wspaniałą figurę klepsydry.