Perfekcyjne paznokcie na wiosnę. O czym warto pamiętać?

Po zimie warto zregenerować nasze paznokcie by były mocne, lśniące i błyszczące. Wiosenne trendy skupiają się na naturalnym looku, dlatego warto zadbać o paznokcie u rąk i stóp od podstaw.

Zanim pomyślisz, które z wiosennych trendów w manicurze i pedicurze najbardziej ci się podoba, zadbaj o to by wzmocnić płytkę paznokcia. Jednym z trendów tej wiosny są naturalnie wyglądające paznokcie. Dlatego warto zaopatrzyć się w odżywkę, którą możesz stosować doraźnie. Dodatkowym plusem będzie to, że paznokcie wykończone tylko odżywką są nie mniej trendy niż takie, nad którymi spędzisz więcej czasu. Pamiętaj też, że wygląd twoich paznokci w dużej mierze zależy od twojego stylu życia i odżywiania się. Jeżeli zauważyłaś, że paznokcie są wyjątkowo łamliwe, spróbuj wzbogacić swoją dietę o większą ilość białka.

W walce ze skórkami, także wspomogą cię odżywki i preparaty zmiękczające skórki. Warto nie wycinać niechcianych skórek, ponieważ to pobudzi je do szybszego wzrostu - lepiej odsuwać je patyczkiem. Wspomóc się możesz też olejkami nawilżającymi. Jeżeli zaś twoją zmorą są przebarwienia na płytce paznokcia - wiele firm oferuje specjalne preparaty, które po odpowiednio długiej kuracji zlikwidują ten problem. Nie zapomnij też, że paznokcie są jedynie zwieńczeniem dłoni czy stóp, dlatego powinnaś zadbać też o to, by całe dłonie (lub stopy) wyglądały zdrowo. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie, możesz też stosować raz w tygodniu maskę na dłonie i stopy.

Jakie paznokcie będą najmodniejsze w tym sezonie? Niekwestionowanie króluje naturalny look, np. paznokcie wykończone odżywką lub bezbarwnym lakierem. Mocnym trendem są też pastelowe kolory, które doskonale będą współgrały z wiosennymi i letnimi stylizacjami. O najmodniejszych kolorach i stylach w manicurze przeczytasz tutaj, zaś o przygotowaniu stóp na wiosnę pisaliśmy też tutaj.

Więcej o: