Podkład - dopasuj jego rodzaj do swojej cery

Czy wiesz jaki rodzaj podkładu powinnaś wybrać? Jeśli nie, to zobacz nasze wskazówki.

Żaden makijaż nie będzie doskonały bez odpowiedniego podkładu i pudru. Na rynku kosmetycznym istnieje tak wiele rodzajów podkładów, że możemy się zgubić w gąszczu możliwości.

Na wybór odpowiedniego podkładu powinnaś poświęcić dużo czasu. Podczas zakupu najlepiej kierować się odcieniem oraz typem cery. Tylko wtedy idealnie dopasujesz swój podkład. Zbyt ciemny wyglądać będzie jak maska, a zbyt jasny sprawi, że Twoja skóra będzie wydawać się niezdrowa i blada.

Większość kobiet robi ten błąd, że w sklepie wypróbowuje podkład smarując nim dłoń. Skóra na dłoniach wcale nie musi być idealnie taka sama jak na twarzy, dlatego najlepiej nakładać go od razu na twarz. Oprócz koloru skóry, ważną rolę odgrywa także jej typ. Tak samo jak podczas wyboru kremu do twarzy, tutaj też musisz wziąć tę kategorię pod uwagę. Sucha skóra wymaga bardziej gęstego podkładu, zaś skóra tłusta lekkiego pudru.

Poniżej przygotowaliśmy listę rodzajów podkładów i dopasowaliśmy je do typu cery. Zobacz, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

 

W płynie

Podkład w płynie z reguły ma lekką formułę i łatwo go rozprowadzić na twarzy. Kobiety sięgają najcześciej właśnie po taki rodzaj podkładu. Nie wszystkie jednak wiedzą, jaki skład powinien zawierać. Dla suchej skóry wybieraj podkład w płynie, który zawiera oleje, dla tłustej i mieszanej idealny będzie podkład na bazie wody.


Kremowy

Ten rodzaj podkładu jest doskonały dla cery suchej dlatego, że jego konsystencja jest gęsta i tłusta. Świetnie zakrywa wszelkie niedoskonałości. Dlatego jeśli masz na twarzy zaczerwienienia albo ślady po krostkach, to zdecyduj się właśnie na taki podkład.

 

Pudrowy

Pudrowy podkład będzie idealny dla skóry tłustej. Docenią go kobiety, które preferują naturalnie wyglądający make-up. Taki podkład możesz nanieść bezpośrednio na nawilżający krem do twarzy albo na transparentną bazę.

 

W sztyfcie

Ma on właściwości zbliżone do korektora. Idealny dla cery naczynkowej oraz ze skłonnością do powstawania krost. Potrafi doskonale ujednolicić koloryt.

 

W piance

Jest czymś pomiędzy podkładem w płynie a tym kremie. Będzie idealny dla każdego rodzaju skóry. Jest delikatny i bardzo prosto się go nakłada.

 

Mineralny

Podkład wykonany ze składników mineralnych. Może nie kryje wystarczająco dobrze, ale za to odżywia skórę i pozwala jej oddychać. Doskonały dla każdego rodzaju cery.

 

Tonizujący oraz BB

Oba są połączeniem nawilżającego kremu oraz podkładu. Idealne dla suchej i mieszanej cery. Dzięki nim szybko wykonasz idealny make-up.

 

Baza

Bazę pod makijaż możesz kupić w wersji transparentnej albo kolorowej. Zadaniem bazy jest przede wszystkim wyrównanie kolorytu oraz wyretuszowanie niedoskonałości. Na bazę możesz nanieść jeszcze korektor albo utrwalić pudrem. Idealna dla każdego typu skóry.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl