Kilka sposobów na puszące się włosy

Nie wiesz jak poradzić sobie z puszącymi się włosami? Zobacz nasze rady.

Twoje włosy po umyciu i wysuszeniu puszą się i trudno jest je ułożyć? Nie martw się, bo naprawdę wiele kobiet ma taki problem. Wynika to przede wszystkim z tego, że włosy takie są przesuszone przez co struktura włosa staje się bardzo porowata. Włosy wtedy ławo się elektryzują, latają na wszystkie strony, a fryzura wygląda bardziej jak lwia grzywa. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z takim problemem jest dociążenie włosów oraz ich lekkie nawilżenie. Trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie przesadzić z nawilżeniem, gdyż wtedy twoje włosy dla odmiany będą ciężkie i pozbawione sprężystości.

Oto kilka naszych rad, w jaki sposób lekko obciążyć puszące się włosy:

 

1. Znajdź równowagę - częstotliwość mycia włosów powinna być dostosowana do twoich indywidualnych potrzeb. Jednak zbyt częste mycie może sprawić, że włosy będą pozbawione swojej naturalnej otoczki, która nadaje im odpowiednią strukturę. Wtedy będą za lekkie. Nasza rada: jeżeli możesz sobie pozwolić na rzadsze mycie włosów, to lepiej dać włosom odetchnąć. Jeśli masz przetłuszczające się włosy i myjesz je codziennie, to znajdź sobie przynajmniej jeden lub dwa dni w tygodniu, kiedy zostaniesz w domu i nie umyjesz głowy. Włosy odpoczną od szamponu i wody.

2. Olejowanie - to już stary i sprawdzony sposób, o którym pisaliśmy wcześniej. Włosy warto olejować przynajmniej raz w tygodniu. Naturalne olejki oprócz tego, że poprawiają kondycję włosów to także dodatkowo je dociążą. Jeżeli będziesz robić to systematycznie, to włosy będą wyglądać naprawdę zdrowo, a problem puszenia się zniknie. W sklepach kosmetycznych znajdziesz szeroki asortyment przeróżnych olejków, które możesz dopasować do typu twoich włosów. Olejek możesz użyć także jako naturalną odżywkę po umyciu włosów. Wystarczy kropelka, którą rozetrzesz na ręku i zaaplikujesz na całą długość włosów lub na same końcówki.

3. Suszenie - nie susz włosów zaraz po umyciu. Łuski wilgotnych włosów są bardziej delikatne, dlatego gorące powietrze z suszarki może je dodatkowo podrażnić. Odczekaj jakiś czas i kiedy zauważysz, że włosy zaczęły wysychać możesz wtedy dosuszyć je suszarką, najlepiej taką, która posiada jonizację oraz chłodny nawiew.

4. Cytrynowa płukanka - cytrynowa, kwaśna płukanka zamknie łuski włosów. Stosuj ją po myciu.

5. Maski do włosów - na puszące się włosy najlepsze będą maski natłuszczające. Pamiętaj, że taka maska bardzo obciąża włosy, więc stosuj ją przed myciem.

6. Szczotka i rozczesywanie - najlepsza dla ciebie będzie szczotka antystatyczna dzięki, której włosy nie elektryzują się podczas czesania. Sprawdź również czy twoje włosy puszą się bardziej, gdy są mokre czy podczas czesania na sucho. W zależności od tego, kiedy puszą się bardziej dobierz metodę układania fryzury - na morko lub na sucho.

7. Lakier do włosów - gdy nie masz czasu, aby okiełznać twoje puszące się włosy, to możesz na szybko poratować się lakierem do włosów lub pianką do układania.

8. Ubrania - niektóre ubrania mogą sprawiać, że włosy będą się puszyć i elektryzować, dlatego po praniu płucz ubrania w płynie działającym antystatycznie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Kilka sposobów na puszące się włosy
Zaloguj się
  • Klara Ekler

    0

    Ja stosuję szampon, maskę i olejek Kosswell z olejkiem macadamia. Efekt widać już po kilku użyciach.Włosy są nawilżone, gładkie, nie puszą się i nie odstają. Na bardzo zniszczone włosy, można nakładać sam olejek w ciągu dnia (ja tak robiłam). Kosmetyki bardzo wydajne i naturalne! Bardzo ładnie pachną :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX