Nowa odsłona filcu

Torebki marki Filcant pokazują, że na temat filcu można powiedzieć jeszcze coś nowego.
Nowa odsłona filcu Czy na temat filcu można powiedzieć jeszcze coś nowego? Projektanci Filcant dowodzą, że filc wciąż ma w sobie duży potencjał. Unikalne torebki tej marki można kupić na stronie Pakamera.pl w cenie od 170zł do 400zł Wydawałoby się, że temat filcu jest już zamknięty i nic nas nie zaskoczy. Na targach rękodzieła aż roi się od filcowych korali, bransoletek z kulek oraz listonoszek z nadrukowanymi grafikami. Tworzywo, które uchodziło za alternatywne i oryginalne szybko się opatrzyło, a produkty z filcu już raczej nikogo nie zadziwiają. Okazuje się, że filc wciąż ma w sobie duży potencjał. Przekonali nas o tym twórcy marki Filcant, którzy swoje produkty prezentują na stronie Pakamera.pl Za marką Filcant stoją Agnieszka i Piotr Herrmann-Jankowscy - para wizjonerów, która tworzy niesamowicie kolorowe i unikalne torebki - kwiaty, które bardziej przypominają rzeźbiarskie formy, niż funkcjonalny dodatek. Widać, że wyobraźnia twórców jest nieograniczona, projektanci wychodzą daleko poza przyjęte konwencje estetyczne. Filc łączą z jedwabiem, aksamitem, futrem lub piórami. Wytwarzają go z surowej wełny australijskich merynosów, która jest podobno wyjątkowo trwała i można ją prać w wodzie. Oprócz nasyconych głębokimi barwami unikatowych torebek - kwiatów, w ofercie marki znajdziemy również bardziej stonowane propozycje, które zachwycają skomplikowaną formą. Dodatki Filcant można kupić na stronie Pakamera.pl w cenie średnio od 170zł do 400zł.

Wydawałoby się, że temat filcu jest już zamknięty i nic nas nie zaskoczy. Na targach rękodzieła aż roi się od filcowych korali, bransoletek z kulek oraz listonoszek z nadrukowanymi grafikami. Tworzywo, które uchodziło za alternatywne i oryginalne  szybko się opatrzyło, a produkty z filcu już raczej nikogo nie zaskakują. Okazuje się, że filc wciąż ma w sobie duży potencjał. Przekonali nas o tym twórcy marki Filcant, którzy swoje produkty wystawiają na stronie Pakamera.pl

Za marką Filcant stoją Agnieszka i Piotr Herrmann - Jankowscy - para wizjonerów, która tworzy niesamowicie kolorowe i unikalne torebki - kwiaty, które bardziej przypominają rzeźbiarskie formy, niż funkcjonalny dodatek. Widać, że wyobraźnia twórców jest nieograniczona, projektanci wychodzą daleko poza przyjęte konwencje estetyczne.

Filc łączą z innymi materiałami - jedwabiem, aksamitem, futrem lub piórami. Wytwarzają go z surowej wełny australijskich merynosów, która jest podobno wyjątkowo trwała i można ją prać w wodzie. Oprócz nasyconych głębokimi barwami unikatowych torebek - kwiatów, w ofercie marki znajdziemy również bardziej stonowane propozycje, które zachwycają skomplikowaną formą.

Jak przyznają sami projektanci:

Filc ma tak wiele możliwości, może być cienką mgiełką i delikatny, gruby, hardy, może się zmieniać w "trakcie" jednego obiektu. Być letni lub zimowy. Elegancki, kokieteryjny lub dziki. To nasza forma na pomysły, marzenia, interpretacje. Mamy wypracowaną własną, nową technikę, nasz filc jest zawsze stabilny i dopracowany. ... Moda jest dla nas sztuką - najbliższą człowiekowi, tą, z którą spotykamy się codziennie.

Dodatki Filcant można kupić na stronie Pakamera.pl w cenie średnio od 170zł do 400zł.

Więcej:

Ekologiczna torbka Patki Smirnow