Dzień Kobiet - rządzą rajstopy!

Postanowiłyśmy potraktować 8 marca z przymrużeniem oka. Wracamy do stereotypów i czasów, gdy właśnie tej części garderoby nie mogło zabraknąć obok przysłowiowego goździka. Oto 'rajstopowe' nowości na wiosenny sezon!

Na szczęście dziś jest w czym wybierać i w niepamięć odeszły czasy, gdy stylony a także pończochy o splocie mikro-mash były szczytem luksusu. O ile w XXI wieku sprzedaż goździków spadła niemal do zera, to na rajstopy jesteśmy czasem w stanie wydać tyle, ile na markową spódnicę. No bo jak oprzeć się takim nowościom?

Calzedonia

W kampanii marki na nadchodzący sezon światło jest prawie tak samo miękkie, jak materiały. Koronki, bawełna, przezroczystości, duże otwory i cienka dzianina idą w parach z pastelowymi i kremowymi kolorami. Desenie z buduarowych pasów i rozet przenikają w subtelne pajęczyny i witrażowe sploty. Gdy nastaje wieczór, Calzedonia na nogi kobiet wkłada coś mocniejszego - połyskujące leginsy z efektem wet look i pończochy w drobne kropki. Niewinność ustępuje miejsca odważnemu uwodzeniu. 8 marca jego spora dawka nie zaszkodzi!

Fiore

Tu z kolei pojawia się większy ładunek formalnej elegancji. Jest klasycznie, ale modnie i zmysłowo - przede wszystkim w linii Elite, która obfituje w gładkie wzory, standardowe kolory i salonowe koronki. Mniej oficjalne są modele z Golden Line Fiore: wzdłuż nóg kwitną florystyczne motywy, układają się geometryczne mozaiki a wszystko to dzieje się na tle szarości, grafitu i fioletu. Najbardziej swobodna jest młodzieżowa linia Street czyli fantazyjne rajstopy i legginsy w miętowe prążki, błękitne paski i różowe kropki.

Gatta

Wiosna z Gatta Collant emanuje łagodnością - linie są lekkie i harmonijne, a jednocześnie intrygujące i przykuwające uwagę niewymuszonymi zdobieniami oraz kontrastowymi zestawieniami kolorów. W geometrycznych motywach wyraźnie widać inspirację pop-artem, etnicznymi motywami i światem flory. Najbardziej intrygująca jest zaś linia Galeria Fantasia, gdzie nie zabrakło motywów komiksowych, a także wizerunków ikon stylu takich jak: Marylin Monroe czy Audrey Hepburn!

Gatta przygotowała też niespodziankę dla kobiet, które jak koszmar nawiedzają 'oczka'. Firma wprowadziła do oferty rajstopy o zwiększonej trwałości. Ta część kolekcji nosi nazwę Fortissima i opiera się na użyciu innowacyjnego włókna LYCRA Fusion, dzięki któremu perforacje, dziury i zaciągnięcia nie będą przekształcać się w nieładnie lecące oczka. Rajstopy Fortissima są bezpalcowe, trwałe i nawet przez długi czas użytkowania utrzymują swój kształt. Produkt dostępny będzie w kolorach cielistych, opalonych, grafitowym oraz klasycznej czerni w wersji matowej (w grubości 15 DEN).


 


Więcej o: