Muzyczna kolekcja Converse

Mocne uderzenie Converse

Jesień w Converse zapowiada się coraz ciekawiej. Na Groszkach pojawiły się już pierwsze zwiastuny kolekcji , teraz natomiast emocje sięgną zenitu - marka wprowadza modele z rockowym pazurem. Niespodzianka - będą inspirowane twórczością zespołów Metallica i AC/DC!  Wcześniej marce już zdarzały się romanse z muzyką - sławne Chuck Taylor All Star były tłem dla takich legend jak: The Doors, Black Sabath i The Who. W 2010 roku to grono ma podobno poszerzyć Ozzy Osbourne. Na razie fani Converse mogą jednak cieszyć się jesienną kolekcją.

Linia AC/DC to cztery modele. Pierwsze dwa to monochromatyczne czarne trampki w wersjach za i przed kostkę. Są inspirowane przede wszystkim płytą "Back In Black", która na całym świecie została sprzedana w ponad 49 milionach egzemplarzy. Nazwa albumu wraz z logiem grupy znajduje się na zewnętrznej stronie trampka. Kolejny model to odniesienie do albumu "Highway to Hell". Okładkę dosłownie przeniesiono na kultowe trampki. Ostatni czerwony trampek, przedstawia podobiznę Angusa Younga oraz napis "Lock Up Your Daughters". Pomysł zaczerpnięty został z grafiki promującej trasę koncertową AC/DC po wydaniu albumu "Those About to Rock". Dodatkowo na języku buta znalazło się logo zespołu.

 

 eukicks.com


Kolekcja Converse'a poświęcona Metallice to 3 modele. Pierwszy to klasyczny trampek za kostkę z charakterystyczną dla zespołu pomarańczową czaszką. Wielką gratką dla wszystkich fanów zespołu będzie z pewnością monochromatyczny czarny trampek za kostkę, który stanowi ukłon w stronę płyty "Metallica", zwanej też "Czarnym Albumem". Nazwa zespołu wyhaftowana została na górze buta. Ostatni trzeci model, który lada chwila zagości w polskich sklepach, został zainspirowany drugim studyjnym albumem "Ride the Lightning", który uważany jest za "metalową klasykę wszechczasów". Nazwę zespołu nadrukowano na czarnym trampku, a tytuł albumu - na podeszwie. Natomiast na języku znalazła się czarno-biała miniatura okładki płyty.

Szukaj już wkrótce w Converse. Trampki będą kosztować od 199 zł do 249 zł.

Topshop jak z horroru

Multinaszyjniki retro

Czytaj w Znam.to: Delikatny słodziak z klasą

Więcej o: