Britney Spears - upadek stylu

Britney to niekwestionowana gwiazda pop. W swoim zawodowym życiu osiągnęła bardzo wiele. Jednak ostatnie lata to dla piosenkarki czas spadku estradowej popularności. Kiedyś była idolką nastolatek, której każdy singiel długo utrzymywał się najwyższych miejscach list przebojów, a twarz była ozdobą wydań najbardziej poczytnych czasopism świata. Dzisiaj Britney boryka się z coraz to nowymi problemami osobistymi, które rzucają cień na rozwój jej kariery. Nieudane małżeństwo, problemy z wychowaniem dwójki dzieci, pobyt na odwyku i nieustająca nagonka pism plotkarskich to krótki bilans ostatnich lat.

 

Britney Spears

 

 

Od księżniczki do kopciuszka?

 


Britney zmieniła się nie do poznania. Kiedyś seksowna na scenie, ale skromna w życiu prywatnym, dziś jest wulgarna i niechlujna. Szokuje pokazując się w skąpych i zniszczonych ubraniach.

 

Zapewne z powodu niestabilnej psychiki, piosenkarce zdarza się zachowywać dziwnie i niewytłumaczalnie. Na domiar złego, paparazzi śledzący każdy jej krok dokumentują wszystkie zdarzenia w szczegółach. Britney natomiast dodatkowo ich prowokuje. Stało się tak na przykład wtedy, gdy zdecydowała się popływać oceanie. Nie miała kostiumu, więc po prostu rozebrała się i zaczęła biegać po plaży w bieliźnie.

 

 

 

Britney Spears

 

 

 

Obcisło, wulgarnie i krótko

 

Dzisiejszej Britney daleko do zadbanej i delikatnej dziewczyny, jaką była kiedyś. Na co dzień ubiera się w ultrakrótkie spódniczki lub szorty, do których nosi mocno wydekoltowane bluzki. Często zdaje się zapominać o staniku, co daje bardzo zły efekt.

 

Gwiazda uwielbia rajstopy kabaretki. Potrafi nosić je codziennie. Gorzej, że ciagle jest to ta sama para, w której z dnia na dzień powiększają się dziury.

 

Britney hołduje chyba poglądowi, że im rzeczy mniejsze, tym szczuplejsza wydaje się nosząca je osoba. Niestety nic bardziej mylnego. Za małe ubrania bezlitośnie podkreślają wszelkie wady figury i windują właścicielkę na pierwsze miejsca list... najgorzej ubranych ludzi.

 

 

 

Britney Spears

 

 

 

Ulubiony dodatek

 

Britney, choć bajecznie bogata, często nosi ubrania kupione w zwykłych, sieciowych sklepach. Piosenkarce zdarza się kilkakrotnie przebierać podczas robienia zakupów. I to wszystko w ciągu zaledwie kilku godzin!

 

Jednak od wielu już miesięcy praktycznie nie rozstaje się z jednym, markowym dodatkiem. Jest nim torebka Versace, której cena to 1 704 dolary (bluefly.com). I choć Groszki przyznają, że ta torebka to absolutny torebkowy klasyk, to czy pasuje do wszystkiego?

 

 

 

Britney Spears

 

 

 

Uroda, czyli jak o siebie nie dbać

 

Choć stroje Britney pozostawiają więcej niż wiele do życzenia, to zdecydowanie najgorzej wychodzi piosenkarce dbanie o urodę.

 

Od pamiętnego ogolenia głowy na łyso, Britney eksperymentuje z fryzurami i kolorami. Poczynając od jaskraworóżowej peruki, w której gwiazda pojawia się niemal wszędzie, po długie (oczywiście przedłużane przez fryzjera) nieświeże i pozostawione w nieładzie włosy, każdy wybór wydaje się być nietrafiony.

 

Britney popada w skrajności. Preferuje albo mocny, przerysowany makijaż z ostro podkreślonymi czerwonymi ustami, albo pojawia się zupełnie nieumalowana, eksponując zniszczoną cerę.

 

 

 

Britney Spears

 

 

Wpadki przez duże "W"

 

Rozciągnięte i poplamione ubrania to niestety znak firmowy "nowej" Britney. Notoryczne wpadki, wynikające ze złego dopasowania ubrań do figury są na porządku dziennym. Za krótkie spódnice i sukienki mszczą się, ukazując bieliznę. Niedopasowana góra ukazuje jeszcze więcej. Całość sprawia wrażenie brudnej i brzydkiej.

 

 

Britney Spears

 

 

Wizerunek, jaki zapewne nieświadomie kreuje Britney, znajduje swoje odbicie zarówno w jej sferze zawodowej, jak i prywatnej. Imprezowy tryb życia doprowadził piosenkarkę na narkotykowo-alkoholowy odwyk, a następnie był jednym z powodów decyzji sądu o odebraniu jej praw do opieki nad dziećmi.

 

Po nagraniu nowej płyty piosenkarka stara się wrócić na muzyczny piedestał, jednak sposób, w jaki jest obecnie postrzegana przez publiczność, blokuje jej wiele dróg. Bo w końcu jak powinna wyglądać prawdziwa "księżniczka popu"?

 

 

Britney Spears

 

Tekst: Barbara Łubko