Trencz na jesień: klasyczne damskie płaszcze na nowy sezon

Trencz to modowy klasyk, który pasuje każdej z nas niezależnie od wieku czy figury. Zobaczcie, jakie płaszcze znajdziecie w aktualnych, jesiennych kolekcjach

O popularności trencza niech świadczy fakt, że co roku pojawiają się nowe wcielenia tego słynnego fasonu, a wielu projektantów nie wyobraża sobie swoich kolekcji bez udziału tych właśnie płaszczy. Klasyczny trencz ma zazwyczaj kolor beżowy lub szary, jest dwurzędowy i zawiązywany w pasie. Jego długość sięga lekko za kolano, rękawy są luźne, a klapy dość duże, tak by łatwo można było je postawić i ochronić się przed wiatrem.

Zobacz, jakie trencze znajdziesz w nowych kolekcjach >>

Trencz wszedł do codziennego użytku, a pewne elementy, pomimo zmieniających się mód i trendów, pozostały niezmienne. Zmieniają się jego kolory, długość, elementy wykończenia. Pewne cechy pozostały niezmienne, zwłaszcza w modelach kultowych. A co charakteryzuje najpopularniejszy trencz świata sygnowany metką Burberry? Podwójny materiał na górnych partiach pleców i kraciasta podszewka. Ponadto dwurzędowe zapięcie: po 5 guzików na każdą stronę. Pasek wzmocniony pięcioma przeszyciami. Ostatni ikoniczny element to regulowane sprzączką paski na dole rękawów, pozwalające spiąć je tuż nad nadgarstkiem.

Więcej o: