Styl boho - wielki powrót lat 70. [DUŻO PROPOZYCJI]

Agnieszka Kosińska
29.02.2016 16:00
Styl boho

Styl boho (fot. Zalando.pl)

Styl boho to najbardziej artystyczny nurt nie tylko mody, ale również życia. W tym sezonie projektanci pokochali boho w wersji retro z dozą dziewczęcego sznytu. Mamy dla Ciebie kilkadziesiąt propozycji ze sklepów internetowych, dzięki którym pokochasz ten trend i w prosty sposób wpleciesz go w codzienne stylizacje.

Historia boho

Styl boho to nie tylko zwiewne koszule, sukienki maxi i frędzle. To nurt, który powstał lata temu. Na topie utrzymuje się już od ponad dekady. Jednak każdego roku proponuje nam coraz to ciekawsze pomysły łączenia go z sezonowymi trendami. Słowo 'boho' wywodzi się od 'bohemy' nazwy środowiska wyjątkowo kreatywnego i wolnego od konwenansów. Najważniejsza była wolność, a przedstawiciele tego nurtu charakteryzowali się awangardowym podejściem zwłaszcza do sztuki. Styl boho jest uwielbiany przez fashionistki, chociaż to co prezentowane jest chociażby podczas letnich festiwali, jest tylko namiastką prawdziwej bohemy.

Bye America, it's been a blast... hullo Australia, see you tomorrow!!... Thanks for the beautiful basket @philosophyofficial xx

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Florence Welch (@florence)

Bohema tropem gwiazd

W tym sezonie moda na boho daje ukłony prawdziwemu retro. Falbany, sukienki maxi, kapelusze i kolory ziemi. Współczesnymi ikonami tego stylu są przede wszystkim Kate Moss, Sienna Miller i Florence Welch. To od nich możemy uczyć się najlepszych interpretacji boho w codziennych stylizacjach. Ważnym punktem na modowej liście 'must have' będą dzwony, które niegdyś kochane przez kobiety, dziś są wybierane z ogromną dozą dystansu. Jednak, jeśli już zasmakujesz ich niepowtarzalnego uroku, to nie będzie mogła się z nimi rozstać. Najlepiej wyglądają u wysokich i szczupłych kobiet wraz z koturnami i mocną biżuterią.

Więcej o: