Ekologiczne buty Mohop - hit sezonu letniego

Była pani architekt porzuca projektowanie budynków i bierze się za buty. Efekt? Obiekt westchnień dziewczyn za oceanem. Teraz buty są dostępne w Polsce.

Czasem odnalezienie swojej drogi życiowej może potrwać kilka lat. Tak było w przypadku A nnie Mohaupt , która po siedmiu latach pracy jako architekt porzuciła swój wyuczony zawód i zaryzykowała totalną życiową zmianę. Zajęła się nową pasją - projektowaniem butów.

Nie minęło wiele czasu a o jej ręcznie robionych sandałach z drewna - nazwanych Mohop - od nazwiska projektantki - zrobiło się naprawdę głośno. Są to bowiem buty , które dają 'nieskończenie wiele' możliwości używania ich. Wystarczy bowiem kupić podeszwę i zestaw wstążek, aby zapewnić sobie doskonałą zabawę i świetne stylizacje. Buty można wiązać na różne sposoby, z różnymi wstążkami i tasiemkami - w zależności od fantazji.

Trendsetterka, buty Mohop, ceny: 449 - 499 złTrendsetterka, buty Mohop, ceny: 449 - 499 zł Trendsetterka, materiały prasowe

Trendsetterka, buty Mohop, ceny: 449 - 499 zł

Podeszwy Mohop także robione są w kilku wersjach - z klonu, wiśni, orzecha czy hebanu . Klientki Annie mają też do wyboru różne style drewnianej podstawy: od sandałów, przez japonki, na wysokich koturnach kończąc. Tasiemki wiążą z podeszwą opatentowane elastyczne pętle. Do każdej pary butów dołączony jest komplet 6 wstążek . Ich różne długości i style pozwalają osiągnąć praktycznie nieskończoną liczbę stylizacji.

Podeszwy butów z drewna to nic nowego, chodaki nosiły już nasze mamy w młodości. Te sandały mają jednak ergonomiczny kształt , co pozwala dopasować je do kształtu stopy a nie odwrotnie, nie robią się więc od nich odgniotki. Kształt podeszwy daje też wsparcie na całej długości stopy, łagodząc typowe "punkty zmęczenia" na poziomie pięty i śródstopia. Wyjątkowe pętle przytrzymujące podeszwę amortyzują stopy, dzięki czemu nie musisz się obawiać pęcherzy i otarć .

Dodatkową zaletą butów jest ich ekologiczne wykonanie , które na pewno zadowoliłoby samą Natalie Portman , znaną z ostracyzmu w kwestii obuwia eko. Poza drewnem, podeszwa wykonana jest z naturalnej gumy i łusek ryżu, natomiast wstążki to także naturalne tkaniny. Ich kolory są efektem stosowania ekologicznych farb, pozbawionych szkodliwych składników chemicznych.

Ceny butów w zależności od komponentów wahają się między 449 zł a 499 zł . Nie jest to mało, pamiętajmy jednak, że nie kupujemy obuwia z sieciówki, tylko od projektanta, na dodatek jest ono przyjazne środowisku.

Obuwie sprowadził do Polski butik Trendestterka , zakupimy je właśnie w ich sklepie internetowym .

Więcej:

Deichmann - wiosenna kolekcja - zapowiedź

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.