Nowy zapach od Maison Margiela Fragrances. To wspomnienie słonecznego popułudnia zamknięte we flakoniku!

Kolekcja Replica odtwarza zapachy, z których składają się wspomnienia. Najnowszy zapach "From the Garden" przywołuje na myśl słoneczne popułudnie spędzone we włoskim ogrodzie pośród bujnej przyrody. To esencja spokojnej chwili spędzonej razem z naturą.

Maison Margiela Fragrances

W 1994 roku Maison Margiela stworzyła „Replicę", kolekcję odzieży i akcesoriów inspirowaną odzieżą zebraną z całego świata i wybraną ze względu na uniwersalność i ponadczasowość ich stylu i historii. Każde ubranie jest reprodukowane w identyczny sposób i jest oznaczone zwykłą białą etykietą wskazującą jego pochodzenie, okres i opis stylu. Zainspirowane kolekcją odzieży i akcesoriów zapachy „Replica" przywołują wspomnienia, które wszyscy dzielimy. Każdy zapach natychmiast przywołuje obrazy, wrażenia i pozytywne emocje, które odzwierciedlają zbiorową nieświadomość, a także naszą osobistą historię.

Oda do natury

Najnowszy zapach został zainspirowany wspomnieniami duetu perfumiarzy – ojca i syna. Jak pachnie to osobiste wspomnienie?

Zielony akord liści pomidora przywołuje wrażenie szelestu ręcznego zbierania świeżych pomidorów. Dzięki soczystym, słonecznym i pikantnym nutom esencja zielonej mandarynki odzwierciedla dojrzałość świeżo zebranych owoców. Geranium z jego aromatycznymi i kwiatowymi akcentami budzi skojarzenie bujnego i pachnącego świeżo ogrodu. A dzięki lekko wilgotnym nutom esencja paczuli przywołuje ziemisty zapach gleby, który delikatnie utrzymuje się na dłoniach po zakończeniu prac w ogrodzie.

Maison Margiela FragrancesMaison Margiela Fragrances materiały prasowe

Cytrusowy zapach z drzewnymi nutami „From the Garden" to ekskluzywne dzieło, które przenosi nas do tego sielskiego wspomnienia:

„From the Garden" przywołuje wspomnienie, które dzielę z moim synem" – powiedział Olivier Cresp, „Jak dziedzictwo rodzinne. Ojciec dawał mi do wąchania rośliny ogrodowe i ja robiłem to samo z synem. Te ziemiste i zielone nuty przypominają mi chwile przekazywania i współdziałania."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.