10-te urodziny Olaplex. Jak marka stworzyła najbardziej kultowe produkty do włosów na rynku?

Marka Olaplex świętuje 10 lat na rynku i jest to świetna okazja, by przybliżyć jej historię i opowiedzieć jak powstały legendarne produkty w dziedzinie odbudowy i pielęgnacji. Dziś kosmetyki Olaplex towarzyszą fryzjerom w ich codziennej pracy, a w ich właściwościach zakochały się również topowe gwiazdy.

Olaplex nieustannie udowadnia, że piękne i zdrowe włosy są nie tylko marzeniem, ale również osiągalną rzeczywistością. Olaplex to marka produktów do pielęgnacji włosów, która zdobyła popularność ze względu na innowacyjność w kontekście ochrony i regeneracji struktury włosów podczas zabiegów chemicznych. Myślą przewodnią jest nowatorskie podejście do odbudowy i wzmacniania struktury włosów. 

10-te urodziny Olaplex10-te urodziny Olaplex materiały prasowe

Dlaczego wszystkie włosy kochają produkty Olaplex? Dzieje się tak ze względu na obecność opatentowanego przez noblistę składnika, jakim jest Dimaleinian Bis-Aminopropyl Diglikol – odpowiedzialny za naprawianie zerwanych wiązań chemicznych (mostków dwusiarczkowych).

Jak wyglądały początki marki Olaplex?

Jaka jest historia kosmetyków, które codziennie zmieniają oblicze fryzjerstwa? Historia Olaplex zaczyna się od garażowych chemików – to właśnie oni zapoczątkowali markę na światową skalę. Dwaj mężczyźni, dr Erick Pressly i dr Craig Hawker to kluczowe postacie dla Olaplex'u. Chemicy rozwozili próbki kosmetyków stworzone w garażu do salonów fryzjerskich, jednak wcześniej nie mieli oni styczności z branżą kosmetyczną. Los chciał, że na swojej drodze spotkali Deana Christala, który znał potrzeby rynku i potrafił w sposób precyzyjny określić, czego potrzebuje branża fryzjerska i z jakimi problemami na co dzień borykają się fryzjerzy. To pozwoliło stworzyć chemikom produkty, które rozwiązywały te kwestie i zmieniły oblicze branży fryzjerskiej raz na zawsze.

Kto pokochał produkty Olaplex?

W marce zakochały się kobiety, które chcą porządnie zadbać o swoje włosy. Do tego grona zalicza się wiele kobiet z showbiznesu, które są gwiazdami na całym świecie. Przez wiele lat twarzą marki Olaplex była Kim Kardashian, która używała produktów podczas swojej ery platynowego blondu. Jeśli interesuje Was, który z produktów był jej ulubionym to możemy zdradzić, że był to Olaplex no.3, odpowiadający za przywrócenie uszkodzonych włosów do pierwotnego, zdrowego stanu.

Kosmetyków Olaplex używa także Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Margot Robbie, ale również Chrissy Teigen i Ashley Tisdale. Piękne włosy marce Olaplex zawdzięcza także gwiazda "Teorii wielkiego podrywu", Kaley Cuoco, Billie Eilish czy Drew Barrymore.

Flagowe produkty marki Olaplex

Olaplex to coś więcej niż marka kosmetyczna – to manifest piękna, którego centrum stanowi nieograniczona moc odbudowy włosów. Olaplex ma w swojej ofercie kilka flagowych produktów, które szczególnie podbiły serca klientów salonów fryzjerskich.

Jednym z topowych kosmetyków jest No.3 Hair Perfector, czyli intensywna kuracja naprawcza, przystosowana do stosowania między zabiegami w salonie. Posiada ten sam aktywny składnik, który jest stosowany w salonach Olaplex No.1 i No.2. Dzięki kuracji zerwane wiązania we włosach zostają naprawione, przez co ich łamliwość jest zminimalizowana.

Kolejnym flagowym produktem jest No.6 Bond Smoother, czyli krem do stylizacji bez spłukiwania. Ma działanie naprawcze i ochronne w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Dodatkowo pomaga wyeliminować ich puszenie się, nadaje im połysk i nawilża.

Trzecim, najchętniej wybieranym produktem jest No.7 Bonding Oil - olejek, który zapewnia wysoce skoncentrowane odżywienie, nadaje włosom wspaniały blask, ułatwia ich układanie i zmniejsza plątanie. Pomaga także zminimalizować ich uszkodzenia spowodowane stylizacją.

Ostatnim, ale równie uwielbianym jest No.0 Intensive Bond Builder, czyli intensywna kuracja inspirowana profesjonalnym zabiegiem w salonie fryzjerskim. Produkt nie tylko przygotowuje włosy do głębszej naprawy, ale też odbudowuje wiązania, wzmacnia i chroni ich strukturę. Jest to pierwszy krok dwuczęściowego systemu z No.3 Hair Perfector, który wzmacnia i odbudowuje wszystkie typy zniszczonych włosów.

Flagowe produkty OlapexFlagowe produkty Olapex materiały prasowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.