Kiedyś kiczowate, dziś są hitem. Te buty jesienią będą nosić wszyscy

Czasem trendy są nie do przewidzenia. Moda sprzed paru lat powraca w najmniej oczywistym momencie. Tak właśnie było w tym przypadku. Choć w tym sezonie oprócz dawnych trendów, panuje także moda na nieoczywiste obuwie.

Niegdyś wyśmiewane stały się wyznacznikiem złego gustu, aby dziś powrócić i to w wielkim stylu. Inne uważane za obciachowe, dziś tak bardzo pożądane. Historia tych butów jest długa. I choć nie zawsze uważane były za wyznacznik dobrego smaku, dziś noszą je wszyscy. 

Nosiła je Doda i Britney Spears, a dziś noszą je topmodelki 

Buty, które kojarzyły się z kiczem i bardzo złym gustem. Wyśmiewane i zapomniane czekały, aby teraz zaliczyć swój wielki powrót. I się udało, bo aktualnie noszą je wszyscy. Mowa oczywiście o kowbojkach, które stały się najgorętszym hitem tego lata i nadchodzącej jesieni.

 

Co łączy Kendall Jenner, Hailey Bieber, czy Bellę Hadid? Oprócz tego, że są one aktualnie najpopularniejszymi it-girls, wszystkie one mają także w swojej szafie parę kowbojek. To właśnie te buty, uzupełniają każde ich stylizację. Efekt? Zniewalający!

Czytaj także: Zapomnijmy o jeansach. Tej jesieni będziemy nosić te spodnie. Można je dostać już za niecałe 50 zł

Wygoda na pierwszym miejscu, czyli tajemnica popularności Birkenstocków 

Te buty przewróciły wszystko do góry nogami. Niektórzy twierdzą, że są one przejawem trendu na brzydotę, inni cenią je za propagowanie wygody i walkę ze szkodliwymi wzorcami. To właśnie ze względu na kontrowersje, Birkenstocki stały się tak popularne. Jaki jest ich sekret?

 

Kobiety i mężczyźni pokochali buty marki Birkenstock za ich uniwersalny design, wygodę i prostotę. Zamsz jest niezwykle popularny jesienią, dlatego te buty stanowią idealne uzupełnienie stylizacji o tej porze roku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że buty te zostały stworzone z myślą o wygodzie i praktyczności, dlatego wybierzemy się w nich nawet na długie, jesienne spacery. 

Choć Birkenstocki są aktualnie bardzo modne, może odstraszać ich cena. Jednak w sieciówkach odnajdziemy wiele, innych modeli, przypominających oryginał. Najpiękniejsze znajdziemy w Zarze, Reserved, czy sklepach Deichmann. 

Czytaj także: Już nie Paryż, a Kopenhaga. Tej jesieni przenosimy duński klimat do swoich szaf

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.