Trend z lat 30. w wielkim stylu wraca do mody codziennej. Fashionistki już go testują

Lata 30. kojarzą nam się z babcinymi chustami wiązanymi na głowie. Jeszcze do niedawna wydawały się one archaicznym dodatkiem noszonym głównie przez starsze panie, a teraz nosi je większość fashionistek na wiele różnych sposobów.

Chusty okrywające włosy

Chusty stanowią idealne okrycie głowy latem, gdy staramy się chronić ją przed nadmiernym nasłonecznieniem. Można wiązać je z tyłu na karku pod włosami lub z przodu pod brodą. Druga opcja kojarzy nam się bardziej z modą charakterystyczną dla naszych babć jednak coraz więcej gwiazd i influencerek decyduje się na takie wiązanie. Chusta okrywająca całe włosy jest doskonałą alternatywą dla czapek z daszkiem, które nie pasują do każdej stylizacji. To nakrycie głowy sprawia, że look wygląda niezwykle elegancko.

 

Czytaj też: Na wyprzedaży CCC te buty kosztują mniej niż 70 zł, a posłużą długo. TOP 3 praktyczne modele

Chusta zamiast opaski

Chusta może również stanowić gustowną alternatywę dla zwykłych opasek na włosy. Wystarczy zwinąć ją w rulon, nałożyć na włosy, oddzielając je od twarzy i związać z tyłu pod włosami. Chustę można nałożyć na uszy lub założyć za nie w zależności od preferencji. Taki dodatek z pewnością będzie prezentował się szykownie.

 

Chusty wiązane na końcu warkocza

Jeśli decydujesz się na wykonanie warkocza, możesz użyć wzorzystej chusty, aby nieco udekorować całą fryzurę. Wystarczy zawiązać wąską chustę (lub szerszą złożoną na pół) na samym końcu warkocza tam, gdzie znajduje się gumka, dzięki czemu będzie ona niewidoczna. Sam warkocz pozwala uzyskać bardzo dziewczęcy wygląd, a w połączeniu z ozdobną chustą prezentuje się jeszcze bardziej uroczo.

 

Chusta oplatająca koka

Kok jest fryzurą bardzo uniwersalną, która w zależności od sposobu wykonania sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjście czy czerwony dywan. Gustowny wygląd koka można uzyskać, dodając do niego chustę. Wystarczy wykonać koka tak jak zazwyczaj (może to być luźny, rozwalający się kok lub mocno spleciony) i obwiązać go chustą dookoła.

 

Czytaj też: Wittchen wyprzedaje skórzane torebki. Te 3 ponadczasowe modele to najlepszy wybór na jesień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.